מה הייתם עושים לו הייתם רואים צב ים גדול, שוכב ללא תנועה על החול ונראה לכם מת לחלוטין? רופא השיניים אדי חייט מאשדוד, צעד ביחד עם בני משפחתו בחוף הים לכיוון ניצנים. באמצע הדרך הוא לפתע ראה צב ים גדול, שוכב ללא תנועה.

"חשבתי שהוא מת. התקרבתי אליו וראיתי שמישהו ניסה לגרור אותו למים, ראו את הסימנים, אך כנראה שהוא התייאש והלך", סיפר לאשדוד נט אדי חייט. למרות שנראה היה לו שהצב מת, החליט חייט לשפוך על הצב מעט מי ים. "הבאנו מים מהים והתחלנו לשפוך על הצב, כשלפתע הוא התחיל לזוז. הבנו שחייבים לעזור לצב להגיע למים, אחרת הוא ימות. היה ברור לנו שהוא במצוקה ולא יכול להגיע בכוחות עצמו למים", סיפר חייט.

תחילה הוא חשב לגרור את הצב למים, אך אז הבין שהוא יכול להזיק לו יותר מאשר להועיל, אם ימשוך אותו מהרגליים. חייט לא התבלבל, שינס מותניים ולמרות משקלו הכבד של הצב, הוא הרים אותו בידיו והכניס אותו למים. "הוא היה מאוד כבד, אבל הרגשתי ממש בשליחות. לא ידעתי כיצד הצב יגיב, אך החלטתי שבכל מחיר אני מחזיר את הצב למים". 

מיד כשהכניס חייט את הצב למים, הוא החל להראות לפתע סימני חיים. "פתאום הוא הזיז את הראש ואז החל לשחות לכיוון עומק המים. היה נראה שהוא התאושש" אמר חייט, שנשאר אם משפחתו לראות הצב מתרחק בשחיה לעומק המים.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]