למרות 3000 התנגדויות מטעם הציבור שהוגשו, חוות דעת אקולוגיות על ערכיות השטח וחלופות במרחק של קילומטרים ספורים, ועדת המשנה להתנגדויות של מחוז דרום, אישרה את התכנית להקמת אזור תעשייה בחולות אשדוד .

הוועדה לא קיבלה את ההתנגדויות  שהוגשו מטעם הציבור, ע"י החברה להגנת הטבע והפורום הציבורי לאיכות הסביבה באשדוד.
בחברה להגנת הטבע, הפועלת לשמירת חולות אשדוד, אמרו בתגובה כי הם לומדים את ההחלטה ושוקלים את המשך צעדיהם.

החברה להגנת הטבע והפורום הציבורי לאיכות הסביבה באשדוד, נלחמו בשנים האחרונות למניעת הקמת המיזם על חולות אשדוד ובקשו להעביר את הזכויות הקיימות לאתר חלופי באזור התעשייה הצפוני.
לטענתם: "הקמת אזור תעשייה חדש, בחולות אשדוד, יצמצם את השטחים הפתוחים והטבעיים, המהווים בית גידול למגוון רחב של בעלי חיים וצמחים, ויפגע בריכוז הגדול ביותר של עצי שקמה בתכנית שדרת השקמים, המקודמת היום לשימור מגוש דן ועד אשקלון".

עוד טענו בחברה להגנת הטבע כי :
"חולות מישור החוף, עליהם מתוכננת תכנית אזור התעשייה הדרומי באשדוד, הם סביבת חיים ייחודית, של גורמים היוצרים "אי אקולוגי" שבו שוררים תנאי קרקע יובשניים באקלים ים תיכוני. 

לעומתם רבים באשדוד שיוועו ליצירת אזור תעסוקה גדול וחדשני שיענה על הצרכים העירוניים שלאבו יחיאל השנים הבאות. הטענה העיקרית שפרנסת התושבים חשובה משמירה על מיני פיקוסים וזני חיים. 

היזם יחיאל אבו שמקים את תעשיית ההי טק נלחם לקדם את המיזם באשדוד הקים כבר באשדוד את בית המלון המשמעותי הראשון שיתחיל כבר לפעול בשבועות הקרובים.

פארק התעשיה יהיה סביב בית החולים ועשוי לתת תנופה משמעותית לעיר ולספק אלפי מקומות עבודה לתושבי אשדוד והסביבה. 

בית המשפט כאמור קיבל את עמדת היזם ודחה את טעוני המתנגדים.

צילום דיונה: דב גרינבלט, החברה להגנת הטבע

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]