במשך כעשרים דקות ניסו שלושה מתלמידיה של שרה מלכא להחיות אותה. אחרי מאמצים פיזיים קשים - ותפקוד מרשים מאוד בסיטואציה לחוצה מאוד, הצליחו להחזיר לה את הדופק, אולם מותה נקבע לאחר מכן.

עומר דלויה, תלמיד במקיף ומתנדב במד"א, שהשתתף בפעולות ההחייאה של המורה, סיפר לכלי התקשורת על האירוע: "היום לא הייתי בבית הספר. ישבתי בבית ופתאום קיבלתי ביפר שעושים פעולות החייאה למישהו בבית הספר שלנו. לקחתי את האופניים וטסתי לשם. התפללתי שזה מישהו שאני לא מכיר, אבל אז כשנכנסתי פנימה ראיתי שזאת הרכזת שלנו ונהיה לי שחור בעיניים. היא הייתה אחת המורות האהובות בבית הספר, בן אדם משכמו ומעלה, וכאב מאוד לראות אותה במצב כזה".
 

לאחר האסון נשמעו טענות על כך שצוות מד"א לא הגיע בזמן – מי שהיה ליד שרה סיפר כי אמבולנס הגיע לפחות עשרים דקות לאחר שהתמוטטה, וניידת טיפול נמרץ המשמשת להחייאה - הגיעה לאחר כעשרים וחמש דקות נוספות, ע"פ הטענות – ארבעים וחמש דקות לפחות לאחר ההתמוטטות. במד"א דוחים על הסף את הטענות נגדם, ובתגובה ששלחו למערכת אשדוד נט הם מציינים כי "
מדובר בטענה מופרכת וחסרת בסיס הנשענת על רכילות. מנתוני מערכת הבקרה והשליטה של מד"א עולה כי האמבולנס הגיע למקום בתוך 12 דקות בלבד מרגע קבלת הקריאה. צוות האמבולנס והכוננים שהוזנקו מיידית אל בית הספר ביצעו בחולה פעולות החייאה מתקדמות ופינו אותה לבית החולים. במד"א אף משבחים את הפעולות שביצעו שלושת התלמידים בתיכון שהם מתנדבי נוער מד"א". 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]