האירוע הזה יכול היה להסתיים רע עוד יותר, אך ולנטין פודורוביץ' בן ה-80 צריך להודות לאל שהפגיעות הקשות לא הביאו למותו.

לפני כשבועיים צעד פודורוביץ' ברחוב נורדאו בעיר כשהוא עושה את דרכו להוסטל בו הוא מתגורר. "אחד הרכבים חסם את המדרכה וממש לא יכולתי לעבור", הוא מספר. פודורוביץ', שנעזר בהליכון כדי ללכת, החליט להרים את ההליכון באוויר ולעבור צמוד לרכב. ההחלטה הזאת עלתה לו ביוקר, כך מתברר.

"ברגע שהרמתי את ההליכון, פתאום מהאוטו יוצא מישהו שחשב כנראה שאני רוצה לשרוט לו את האוטו. הוא התחיל לצעוק לעברי 'יהודי מסריח, צריך להרוג את כולכם'. הוא החזיק בכלב וניסה לשסות אותו בי, אבל הכלב כנראה גילה רחמים. האיש התקרב אלי והחל להכות אותי עם ההליכון שהיה בידיים שלי, מכות קשות עד שנפלתי על הרצפה".

מעוצמת המכות נפל פודורוביץ' לרצפה והחל לדמם. אחת מעיניו של פודורוביץ' היא תותבת ומעוצמת המכות היא נפלה ממקומה. "אחרי שנפלתי לרצפה הפסיקו המכות והתוקף נכנס לאוטו ונסע. שכנים שראו את האירוע הזמינו למקום את מד"א שפינה אותי לבית החולים קפלן. רק אחרי זה סיפרו לי השכנים את זהותו של האיש שתקף אותי", מספר פודורוביץ'.

אחרי מספר ימים בהם היה מאושפז בקפלן ובבית החולים הרצפלד, משוחרר פודורוביץ' לביתו. המום מהאירוע הוא לא יודע כיצד לנהוג ולמי לפנות. חבריו להוסטל ממליצים לו לפנות לעו"ד עופר בן אבי, שכבר סייע לרבים מהם בהתנדבות. בעצתו של עו"ד עופר בן אבי, מגיש הקשיש תלונה במשטרה.

עו"ד עופר בן אבי, שכאמור מסייע לקשיש שפנה אליו לעזרה: "קשה להאמין שלפני יום הזכרון לשואה והגבורה אנחנו שומעים על אירוע של אלימות וקריאות אנטישמיות נגד יהודים. זה קורה פה אצלנו וצריך לנהוג נגד התוקף במלוא חומרת הדין".

מהמשטרה מסרו בתגובה לפניית אשדוד נט כי "מדובר באירוע חמור שטופל בהתאם לחומרתו. החשוד, שכן של המתלונן, הוא ללא עבר פלילי. הוא נעצר עד לסיום החקירה כנגדו ובילה מספר ימים במעצר.  חומר החקירה הועבר לתביעה על מנת להגיש כתב אישום".

אילוסטרציה: אינטרנט 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]