לפני יותר משנתיים, במהלך שיחת טלפון שהגיעה ללשכת ראש העיר, ד"ר יחיאל לסרי, החל צעיר תושב העיר לאיים בפגיעה בו. במהלך השיחה אמר הצעיר, כך על פי הודאתו בבית המשפט כי הוא שמע על מישהו שהגיע ללשכת ראש העיר עם בלוני גז והצית את עצמו וגם הוא מסוגל לדברים כאלה, כי הוא מקורב לעבריינים באשדוד ויסגור חשבון עם כל מי שלא עוזר לו וכי הוא ישב בכלא על מכירת רימונים וזה כלום לעומת מה שיעשה עם חבריו. בעקבות האיומים תוגברה השמירה סביב ראש העיר, ובהוראת המשטרה הוצמד לו מאבטח.

נגד הצעיר הוגש כתב אישום בגין האיומים שהשמיע נגד ראש העיר. כעת, לאחר יותר משנתיים, התובעת במשפט הגיעה להסדר טיעון עם עו"ד קובי בן שעיה, שייצג את הנאשם, ובו המדינה ביקשה שלא להטיל על הנאשם מאסר בפועל, בעיקר בגלל החרטה שהביע הנאשם וההשתקמות שלו.

השופטת גילת שלו ציינה בגזר הדין כי גם בעת שהתבקשה להאריך את מעצרו של הנאשם לפני יותר משנתיים, היא הורתה לשחררו. "עניינו של הנאשם מוכר לבית משפט זה, שכן הובא בפני בבקשה למעצר ובית משפט זה הורה על שחרורו, מתוך שהתחשב , כי האירוע אירע מתוך מצוקה נפשית וכלכלית קשה ולא מתוך כוונה לפגוע חלילה בראש העיר", כתבה השופטת שלו.

השופטת שלו מציינת בגזר הדין את תסקיר המבחן בעניינו של הנאשם, שמטעמי צנעת הפרט לא נציין את שהשופטת ציינה. עוד כותבת השופטת שלו בגזר הדין כי "הנאשם לקח אחריות על העבירה, הביע צער עליה, אך גם חש תחושת קורבנות, באשר להתנהלות גורמי הרווחה בעניינו".

השופטת שלו אינה מקלה ראש בחומרת העבירה והאיומים שהופנו כלפי ראש העיר, אך מחליטה בסופו של דבר לקבל את הסדר הטיעון לאור העובדה שהצעיר התחרט על מעשיו והחל הליך של שיקום.

"כמובן, שלא יעלה על הדעת, שכל אזרח שחש עצמו מקופח, יפנה את כעסו ואיומיו כלפי עובדי ציבור , ואין בהסדר הטיעון שהוצג בפני, כדי ללמד אחרת. לאור נסיבותיו הקשות של הנאשם, העובדה כי עובר טיפול במסגרת שירות המבחן והעובדה כי לא ביצע בעברו עבירת אלימות, דבר המעיד על כך, שפעל כפי שפעל, בעידנא דריתחא, אני סבורה, כי הסדר הטיעון הולם ועל כן, אכבדו", כותבת השופטת שלו בגזר הדין.

על הצעיר נגזר מאסר על תנאי של חצי שנה למשך 3 שנים. כמו כן ישלם הצעיר המאיים קנס של 500 ש"ח. עוד קובעת השופטת שלו שהצעיר יהיה תחת פיקוח שירות המבחן למשך שנה.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]