במקום הראשון, כמו בשנתיים האחרונות ,מדורגת העיר ראשון לציון , שהיא בעלת כ- 248,000 תושבים עם שיעורי גביית מיסים של 76% . 

אל המקום השני עלתה הרצלייה מהמקום השלישי שהיא בעלת - 98,000 תושבים ועם שיעורי גבייה של 79%.  במקום השלישי מדורגת אשדוד שירדה מהמקום השני אשתקד בעלת כ- 234,000 תושבים ושיעורי גבייה של 66% . הדרוג הסוציו אקונומי של התושבים בעיר עומד על 5 .

במקום הרביעי מדורגת אשקלון בעלת כ 126,000 תושבים עם שיעורי גבייה של 67% והדרוג הסוציו אקונומי של תושביה עומד על 5 .
במקום החמישי מדורגת חולון עם כ- 199,000 תושבים בדרוג סוציו אקונומי 6 ושיעורי גבייה של 76%.

המחקר נערך ע"י חברת המידע העסקי BDI הבוחן את תפקוד הרשויות המקומיות בישראל.
מהמחקר עולה כי יציבות פיננסית של רשות מקומית הינה גם תוצאה ישירה של ההכנסות, של המצב הסוציו אקונומי של התושבים ושל היכולת לגבות מהם את מסי העירייה.
אך לא זו בלבד אלא גם מהתנהלות יעילה של העירייה גם מבחינה תפעולית וגם מבחינה פיננסית.

בדרוג נבדקו ערים בעלות מעל - 50,000 תושבים שהם בדרוג סוציו אקונומי הנע בין 4 ל- 10 (הכי טוב) הדירוג הסוציו אקונומי מבדיל בין האוכלוסיות חזקות לבין החלשות על פי נתוני הלמ"ס ובוחן בין היתר ההכנסה הממוצעת לנפש, רמת המינוע של התושבים, אחוז זכאים לתעודת בגרות, אחוז הסטודנטים, אחוז דורשי עבודה, יחס תלות ואחוז מקבלי גמלה להבטחת הכנסה.

נתונים סוציו אקונומים:
אשדוד נמצאת בדירוג 5 , שהוא נמוך יחסית
האוכלוסיה החרדית בעיר מורידה משמעותית את הדירוג הסוציו אקונומי של אשדוד

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]