כפיר וגיא הגיעו לאשדוד כדי לדוג דגי אנטיאס, בו בזמן שהיו במים הרבה כרישים. אחד הכרישים נתפס בפיתיון שלהם והם נאבקו איתו במשך כעשרים דקות, עד שהצליחו לגרור אותו לחוף.

גיא מספר: "הכריש היה עייף ולאחר שהוצאתי ממנו את קרס הדיג, הצלחתי לדחוף אותו אל המים עד שהוא נתן מכה חזקה עם הזנב ושחה במהירות למים העמוקים"

גיא, שהוא מומחה  בדיג, סיפר כי הם התכוונו לדוג דגים, אך לא למטרות מאכל, אלא כדי לשחררם בחזרה לים - למען  הכיף הספורטיבי - להרגיש את ההתנגדות של החיה ולהתמודד עם הים. הם מחזירים את הדגים בחזרה לים בלי פגע.  לגיא יש ציוד מיוחד כדי לשחרר את הקרס מהדג מבלי לפגוע בו.

למקום הגיעו סקרנים רבים כדי לצפות בכריש הגדול ולא הצליחו להבין מדוע הם משחררים  את הכריש למים. 

 גיא מספר כי חלק בשנים האחרונות הוא למד שהים שלנו במצב גרוע ביותר ומידלדל משנה לשנה. "אם נמשיך לרוקן אותו, לא יישאר דבר ולכן אני קורא לכל מי שדג דגים, להחזיר אותם בחזרה לים".

 הדולפינים באים:

להקות של דולפינים הצטרפו לחוף העיר ואנו מקבלים אותם באהבה וברכה. צפו בוידאו שצילם הגולש אשר פרג' בחוף אשדוד.

חיים שייב, יו"ר מרחב ההסתדרות שגלש להנאתו על גלשן רוח כקלומטר מהחוף, מספר אף הוא על החוויה של גלישה עם הדולפינים החביבים ששטו עימו לאורך חוף אשדוד.

 

מתחקיר ראשוני של אשדוד נט בנושא הכרישים עולה כי:

הכרישים מתקרבים לאזור חוף אשדוד כנראה בגלל כלובי הדגים הפועלים באזור. 
חוות הדגים הפועלת מספר קלומטר לעומק חוף אשדוד, מושכת אליה דגים גדולים שניזונים משפע האוכל שהמגדלים זורקים לדגים בכלוב. האוכל מתפזר והדגים הגדולים באים.
כאשר ישנם דגים גדולים, באים בעקבותיהם דגים עוד יותר גדולים שניזונים מהדגים הגדולים ואלו הם הכרישים. 

האם זאת להקה חולפת או שהם באו כידי להישאר?

כרישים אלו נעלמים בדרך כלל עם בוא המדוזות. אבל אי אשר להתחייב עדין שהם אכן יעלמו.

באלו סוגי כרישים מדובר ומהי רמת מסוכנותם ואם בכלל?

באזור חברת חשמל מסתובבים כרישים מסוג ה"פטיש" והם אינם מסוכנים כלל לבני האדם.

בימים האחרונים החלו להתגלות כ 8-9 ק"מ מהחוף, כרישים מהסוג ה"אפרורי הים תיכוני", והם כן מסוכנים לאדם. אולם כאמור הם אוהבים לשחות במים עמוקים במיוחד ואינם מתקרבים אל החוף אלא במקרה של כריש חולה או שנסחף לאזור.

האם מסוכן לשחות היום בחוף אשדוד?
ברגע זה נראה כי לא מסוכן, אולם אשדוד נט ממשיך לחקור ולוודא ולהצליב נתונים.

את התשובות המלאות - האתר אשדוד נט יפרסם עבורכם בקרוב.

מי שיוכל לסייע בתחקיר, מוזמן ליצור עמנו קשר במייל האדום.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]