זה היה החלום של כל אמריקני לזכות בפרס הראשון בלוטו של ארה"ב, שעמד בשבוע שעבר על יותר מחצי מילארד דולר (640 מיליון). אמש התברר ששלושה זכו בפרס הראשון הבלתי נתפס. תחילה דיווחו שם על זוכה יחיד, אך מספר שעות אחר כך דווח על שלושה זוכים.

אמש, בשעות הלילה המאוחרות, התברר שאחד הזוכים המאושרים הוא תושב אשדוד בשנות ה-40 לחייו. שמו של האיש שמור במערכת, אך מדובר במשפחה מוכרת מאוד באשדוד.

את הבשורה על הזכיה קיבלו בני המשפחה בישראל בשבת בבוקר. "ישבנו בדיוק לאכול את ארוחת הבוקר של שבת, כאשר פתאום הטלפון בבית צילצל. מעבר לקו היה אבא, הוא גימגם ולא ממש הצליח לדבר. בהתחלה חשבתי שקרה משהו רע, אבל אז הוא אמר שאנחנו מיליונרים ושנארוז בגדים ונבוא אליו", סיפר בנו של הזוכה האשדודי.

מאז היוודע דבר הזכיה, הפך ביתם של המשפחה בישראל לאתר עליה לרגל. מכרים ומשפחה לא מפסיקים להגיע ולברך על הזכיה. במשפחה ביקשו לשמור על זהותם, בעיקר כדי למנוע הטרדות. "אבא אמר שחלק גדול מהזכיה יילך לתרומה לנזקקים. אי אפשר לשמור סכום כזה רק לעצמך", מציין הבן.

אגב, הסיכוי לזכייה עמד על 1 ל-176 מיליון! הפרס בהתחלה עמד על 500 מיליון דולר, אבל לאחר שמספר המשתתפים גדל הפרס עלה ל-540 מיליון דולר ולבסוף הפרס עלה שוב ל-640 מיליון דולר לאחר שהשווי הכללי של הכרטיסים שהשתתפו בהגרלה עמד על 1.5 מיליארד דולר.


 אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]