זוג תושבי אשדוד נישאו בשנת 1997, ניהלו אורח חיים דתי ולהם חמישה ילדים קטנים. ללא כל אזהרה מוקדמת הבעל החל לנהוג באלימות כלפי אישתו ובמקביל לקח לו מאהבת. עד מהרה, עזב הגבר את בית המגורים והותיר את האישה והילדים לבדם. הבעל לא סתם עזב את בית המגורים אלא ירד ממש למחתרת. תחילה עבר להתגורר אצל בני משפחה, לאחר מכן עבר לדירות שכורות, ובשלב מאוחר יותר הגיע מידע שהוא מסתתר באחת הישיבות בירושלים.

הבעל ניתק קשר עם הילדים ועם האישה, לא ענה לשיחות טלפון, לא דיווח לקרובי משפחה היכן הוא נמצא, וסירב להגיע לדיונים בבית הדין הרבני האזורי באשדוד. כך במשך 7 שנים נותרה האישה עגונה, בעוד הבעל עושה ככול העולה על רוחו.

לבקשת עורך הדין גיל שחף, מומחה בדיני  משפחה אשר ייצג את האישה, הוצאו כנגד הבעל צווי הבאה באמצעות משטרת ישראל, אך אלו לא הועילו מאחר ומשטרת ישראל לא הצליחה לאתר את הבעל במשך תקופה מאד ארוכה.

כאשר ראה עו"ד שחף כי הדרכים המקובלות אינן מועילות, הוא דרש להעביר את התיק לבית הדין לעגונות בירושלים. "בית הדין לעגונות בירושלים עושה עבודת קודש", הסביר עו''ד שחף, "יש לו תקציבים הוא מפעיל שליחים בכל העולם, יש לו קשרים ענפים, ובשעת הצורך הוא מפעיל גם חוקרים פרטיים".

בפעולה משולבת של עו"ד גיל שחף, חוקר פרטי מטעם בית הדין הרבני לעגונות, ובתמיכתו של בית הדין הרבני האזורי, נעשתה פעולת איכון של הטלפון הסלולרי של הבעל. הפעולה הייתה כרוכה בצווים שיפוטיים ובהוצאות העתק לחברת הסלולר. ביום רביעי האחרון, כעבור 7 שנים בהן האישה הייתה עגונה, הסתיימה הפרשה. הבעל אותר ונעצר על ידי המשטרה.  האישה הוזעקה מירושלים (שם היא מתגוררת כיום) והבעל הובא מהמעצר לבית הדין הרבני באשדוד. בית הדין הרבני האזורי באשדוד קיים דיון עד שעות אחר הצהריים המאוחרות, כאשר בסופו של היום נתן הבעל את הגט המיוחל.

עו"ד שחף, סיכם את הפרשה: "מקרים שכאלה הם נדירים. מעט מאד מהאנשים יורדים למחתרת בצורה שכזו, זונחים את נשותיהם ואת ילדיהם ואף את קרובי משפחתם ולא מותירים עקבות. השמחה על השגת הגט הינה חסרת תקדים, היה מרגש לקחת חלק בשחרורה לחיים חדשים של האשה".

צילום: אינטרנט 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]