שני קציני כיבוי מתחנת אשדוד, כבאי מתחנת אשקלון ואזרח, נעצרו אמש על ידי היחידה לחקירות הונאה של המשטרה. המעצר הגיע חודש וחצי לאחר שידור תחקיר כולבוטק, בו סיפרו בעלות גנים פרטיים באשדוד ובעלי עסקים, כיצד הם שילמו, לכאורה, שוחד לכבאים בתמורה לאישורי כיבוי אש.

אתמול, לאחר חקירה סמויה, הפכה החקירה לגלויה, וחוקרי יאח"ה פשטו על תחנת הכיבוי באשדוד, עצרו את הקצינים ישראל טופז וחיים דהן, וכן  הכבאי רוברט פאר מאשקלון.

מעצרם של דהן ופאר הוארך, בהסכמת הצדדים עד ליום חמישי / שישי. 

בדיון בהארכת מעצרו של ישראל טופז, ציין עורך דינו יחיאל למש, שמרשו נחקר רק על גן אחד בלבד, ומה שקושר אותו הוא עצם חתימתו על הטופס, אשר הוא עושה זאת מעצם תפקידו. "מבקשים לעצור אדם שהוא קצין במערך הכיבוי כבר 25 שנה, מטיחים בו עלבונות, מבקשים לשלול את חירותו", אמר סניגורו של טופז, עו"ד לאמש. 

השופט אור אדם, מבית המשפט בב"ש, האריך את מעצרו של טופז עד ליום רביעי בצהרים, תוך שהוא מציין: "לא יכולה להיות מחלוקת כי המסד הראייתי נגד המשיב (טופז - ע.א.) הינו חלש יותר משני המעורבים האחרים". בנוסף מציין השופט שעל פי חומר הראיות, החשדות נגד טופז הן של הפרת אמונים ולא שוחד.
 
מעצרו של האזרח שנעצר, מנשה אגסי - בעל עסק למכירת ציוד כיבוי אש, הוארך ביום אחד. הוא חשוד בכך שביחד עם הכבאים האחרים שנעצרו, אילצו בעלי עסקים לרכוש דרכו ציוד כיבוי אש, אף שהוא לא היה נחוץ להם. עו"ד דינו, נס בן נתן, ציין בפני השופט את נסיבותיו האישיות של החשוד, ואת אי יכולתו לשבש את החקירה.

בעת הדיונים בהארכות המעצר הייתה סערת רגשות של ממש בבית המשפט, כאשר בני משפחה החלו לפרוץ בבכי לנוכח יקירהם שהוכנסו לאולם בית המשפט אזוקים.

כפי הנראה, אין מדובר בעצורים היחידים בפרשה וצפויים עצורים נוספים. 

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]