כתב אישום ובקשת מעצר עד תום ההליכים נגד שחר איבגי ומנשה מאור, הוגש ביום ששי, 9.12.11, לבית  משפט  השלום  באשדוד על ידי פרקליטות מחוז דרום באמצעות עו"ד חן עסיס, סגנית בכירה לפרקליט מחוז דרום (פלילי), בגין עבירות של סחיטה באיומים, עבירות מס ועבירות רבות של החזקה וניהול מקומות למשחקים אסורים. כתב האישום הוא פרי חקירה משותפת שהתנהלה בימ"ר לכיש בשיתוף עם יחידת יהלום, רשות המסים בישראל.

הנאשמים נעצרו לראשונה ביום  21.11.11, כאשר במשטרה דיווחו שהשניים שנעצרו היו מעורבים בזריקת הרימון לתחנת המשטרה באשדוד. ב - 9.12.11 הוארך מעצרם עד תום ההליכים. מהבקשה שהוגשה לבית המשפט עולה כי התנהגותם של הנאשמים, כעולה מחומר הראיות, בצד עברם הפלילי, מקימים חשש כי שחרורם יאפשר להם להמשיך בביצוע עבירות ויסכן את בטחון הציבור ויאפשר להם לשבש הליכי משפט בדרך של השפעה על עדים. בכתב האישום לא הוסף סעיף זריקת הרימון על תחנת אשדוד.

השניים נאשמים בכך כי במהלך שנת 2011 ניהלו בתי הימורים במקומות שונים באשדוד, והפעילו את מקומות ההימורים בשלוש משמרות ביום, 24 שעות ביממה. במקומות ההימורים החזיקו הנאשמים מכונות משחק שהן בפועל מכונות "מזל", באמצעותן אדם עשוי לזכות בכסף לפי תוצאות המשחק התלויות בגורל. המכונות הופעלו באמצעות מפעילים שנשכרו על ידי הנאשמים. תפקיד המפעילים היה להטעין נקודות משחק למהמרים במכונות, תמורת תשלום.

על מנת לאפשר גם למהמרים מחוץ לאשדוד, להגיע למקומות ההימורים, שבבעלותם, הפעילו  הנאשמים שירותי הסעה.

מכתב האישום עולה עוד כי הנאשמים סחטו תוך איום, מאחד המהמרים, את תשלום הפסד ההימורים ותשלומים נוספים כ"ריבית".

את הרווחים שהניבו מקומות ההימורים, שלשלו הנאשמים לכיסם ולא דיווחו על ההכנסה לרשויות המס. במהלך שנת 2011 וכפועל ישיר מפעילותם של הנאשמים, בהחזקה וניהול של מקומות למשחקים אסורים, הפיקו הנאשמים הכנסה בסך של לפחות 600,000 ₪, המהווים הכנסה לפי פקודת מס הכנסה. הנאשמים, במזיד ובכוונה להתחמק מתשלום מס הכנסה פעלו במרמה, ערמה ותחבולה, בכך שלא הודיעו לפקיד שומה על תחילת עיסוק בכוונה להעלים ולהסתיר מרשויות המס את עובדת קיומו של מקור הכנסתם בשלמותו ולא דיווחו על הכנסותיהם מהימורים.

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]