לפני זמן קצר דיווח תאגיד המים יובלים לתקשורת על פיצוץ חמור נוסף בקו סניקת הביוב הראשי של אשדוד. הפיצוץ אירע לאחר שכלים כבדים שביצעו עבודות עפר בשדרות בני ברית, שם מקימים תחנת דלק נוספת, פגעו בקו הסניקה ובקעו אותו. 

בעקבות הפגיעה, זרמו מי ביוב לתעלות הניקוז באזור ויתכן שאף הגיעו לנחל לכיש. תאגיד המים יובלים החל לטפל באירוע באופן מיידי על מנת להביא לתיקון הצינור, לצמצום הנזקים ולהביא לסיום האירוע במהירות האפשרית. 

בתאגיד יובלים מציינים כי "נציגי עיריית אשדוד והגורמים הרלוונטיים דווחו בעניין . יצויין כי ביצוע העבודות החפירה על ידי הקבלן לכאורה נעשו ללא האישורים המתאימים. נושא ביצוע העבודות וחוקיותן על פי היתר, ייבחנו, יבדקו ויטופלו על ידי הגורמים המוסמכים".

למערכת אשדוד נט לא ברור כיצד מחדל שכזה מתרחש, כאשר עבודות עפר מבוצעות סמוך לתשתיות רגישות של העיר, מבלי שיהיה פיקוח ראוי של מינהל ההנדסה, ומבלי להתריע על התשתיות הרגישות במקום.

 

 

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]