בשעה 19:15 החריד קול נפץ את אזור הנגב המערבי. למרבה המזל הרקטה התפוצצה בשטח חקלאי. אזעקת "צבע אדום" לא הופעלה, והסיבה לכך נבדקת. פחות משעה לאחר מכן התפוצצה רקטה נוספת, הפעם גראד, בבני שמעון.
הירי הוא כתגובה להתקפת צה"ל מהבוקר -  הפלסטיניםדווחו על שני הרוגים ושישה פצועים. אחד מההרוגים הוא סובחי איסמעיל בטש, בכיר בכיר בגדודי חללי אל אקצא מתשתית "צבא המאמינים"..  

צה"ל ביצע סיכול ממוקד בלב העיר עזה, וחיסל את  עסאם סובחי איסמעיל בטש, פעיל בכיר בארגון טרור עזתי, שלפי צה"ל והשב"כ עסק בהכנות לפיגועים דרך סיני. 

מדיווח בסוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" הפיצוץ שנשמע למרחוק אירע במכונית שעמדה סמוך לבניין עיריית עזה ברחוב עומר אל-מוחתאר במרכז העיר. עדי ראייה מסרו כי הם הצליחו להוציא את שני ההרוגים מתוך מכונית בצבע לבן.

שני בני אדם נהרגו בפיצוץ במכונית ושישה נפצע בניהם אחד אנוש.
בטש הוא בכיר בגדודי חללי אל אקצא מתשתית "צבא המאמינים", והיה יוזם הפיגוע המתוכנן וניהל את הפעולה.  
לטענת צה"ל בטש היה בעבר מעורב בפיגועים בהם הוחדרו מחבלים מעזה לסיני ומשם לאזור אילת.
בינואר 2007 הוא שלח את המחבל לפיגוע ההתאבדות  באילת שבו נהרגו שלושה אזרחים ישראלים.
במהלך השנים האחרונות, היה מעורב בניסיונות פיגוע נוספים ששובשו וסוכלו טרם מימושם, במסגרתם הוכנסו מפגעים ואמצעי לחימה לשטח ישראל.

גם אתמול בלילה תקף חיל האוויר חוליות מחבלים ברצועת עזה המשתייכים לזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלאמי.
מחבל אחד נהרג בתקיפה ושניים נוספים נפצעו, אחד מהם באורח קשה.

אריה איטח, קב"ט עיריית אשדוד, הודיע אחרי החיסול ברצועת עזה לכל אנשי אגף הביטחון והכוננים באזורים השונים להיות בכוננות. המוקד הביטחוני עודכן ונפתח לפעילות מאז הצהריים. "לצערנו הרב, אנו מתורגלים", אמר, "לא קיבלנו הנחיות ספציפיות, אבל התחלנו בפעילות לקראת הסלמה אם תהיה. 

דובר צה"ל מסר בתגובה לחיסול המחבלים בשעות הצהרים: 

"בפעילות משותפת לצה"ל ושירות הביטחון הכללי, תקף לפני זמן קצר כלי טיס של חיל-האוויר מחבל מחולייה של ארגון הטרור גדודי חללי אל אקצה ופעיל נוסף בצפון רצועת עזה. חולייה אשר עסקה בהכנות לביצוע פיגועי טרור כנגד אזרחי מדינת ישראל וכוחות הביטחון, דרך מרחב הגבול המערבי. זוהתה פגיעה מדויקת במטרה.

אחד הפעילים, עצאם צובחי איסמאיל בטש, יליד 1968, תושב העיר עזה, פעיל בכיר בגדודי חללי אל אקצא מתשתית "צבא המאמינים". במסגרת זו הניע את הפיגוע, שילח את המפגעים וניהל את ציר הפיגוע.

מדובר במחבל שהיה מעורב בפיגועים במסגרתם הוחדרו מפגעים מרצועת עזה לסיני ומשם לאזור אילת לצורך מימוש פיגוע. בינואר 2007, שילח את המפגע בפיגוע ההתאבדות באילת, במהלכו נהרגו 3 אזרחים ישראלים.

במהלך השנים האחרונות, היה מעורב בניסיונות פיגוע נוספים ששובשו וסוכלו טרם מימושם, במסגרתם הוכנסו מפגעים ואמצעי לחימה לשטח ישראל.

צה"ל לא יסבול כל ניסיון פגיעה באזרחי מדינת ישראל ובחיילי צה"ל וימשיך לפעול בנחישות ובעוצמה כנגד כל גורם אשר מפעיל טרור נגד מדיבת ישראל. ארגון הטרור חמאס הוא הכתובת ועליו האחריות".

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]