בהחלטה נדירה, התערב בית המשפט המחוזי בבאר שבע בהחלטה של בית המשפט למשפחה, וקבע שהבעל  ישלם את מלוא המזונות של ילדיו שמתחת לגיל 15 ולא יתחלק בהוצאות עם האם.

בהחלטה הקודמת, בית המשפט למשפחה באשדוד החליט, כי האב ישתתף ב 70% מן המזונות והאם ב-30%, וזאת תוך התחשבות במצבו הכלכלי ובעובדת היותו פושט רגל.

באמצעות עו"ד יגאל בן-חיים ערערה האישה על ההחלטה,  והרכב השופטים בראשות סגנית נשיא בית המשפט המחוזי,שרה דברת,  קיבל את ערעורה.

ההכנסה החודשית של  האישה היא -3,827 שקל בחודש, ואילו האב משתכר 7,408 שקל לחודש. בנוסף, האב מקבל ממקום עבודתו קרן השתלמות ורכב, הוא משתתף בטיולים והולך להצגות. במקביל  האם משלמת 2,700 שקל שכירות עבור הדירה בה היא גרה עם שלושת ילדיה,

לעומתה, משלם האב לדירתו שלו 2,500 שקל בחודש.

השופטת דוברת טענה  כי כל סכום שייגרע מהכנסות האם, יפגע בזכויות הבסיסיות של ילדיה:  "יתכבד האב וימצא דיור זול יותר בדירה קטנה יותר, ולא על חשבון הצרכים הבסיסיים של ילדיו.  אומנם המגמה בפסיקה היא לחלק את הנטל בין ההורים,  אך במקרה זה - החלוקה תפגע בילדים ולכן על האב לשאת בו לבדו" כך מסכמת השופטת דברת.

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]