מ', בת 45, תושבת הסיטי נחבלה, לטענתה, קשות בחודש מאי 2008 במהלך שהותה בסניף בנק באשדוד עת נתקלה במסך טלוויזיה פלזמה, שהיה מותקן במעבר והיווה מכשול ממשי לעוברים במקום, דבר שהביא לנפילתה ולפציעתה הקשה בראשה.

עו"ד לינדנברג כותב בכתב התביעה כי הבנק היה צריך לצפות כי התקנת מסך הטלוויזיה במעבר מרכזי בשטח הבנק, דרכו עוברים אנשים רבים, עלולה להביא להיתקלות בו. לדבריו, הבנק היה צריך לפנות מסך זה באופן מיידי ו/או לנקוט בכל אמצעי אחר על מנת לנטרל את הסכנה. עוד נטען כי על הבנק היה להסיר את המפגע המסוכן, להזהיר מפניו, להתקין שילוט מתאים או לגדר את אזור הפלזמה כך שימנע גישה למקום.

ד"ר אלה פוליקובסקי, מומחית רפואית בתחום הנוירולוגי, בדקה את התובעת וקבעה בחוות דעתה כי נותרה לה נכות רפואית לצמיתות  בשיעור של  10%.

בכתב התביעה מבקש עו"ד לינדנברג מבית המשפט, לפסוק לה פיצויים בגין הפסדי שכר מיום התאונה בעבר וכושר השתכרות בעתיד. בנוסף, כך נטען,  מאז התאונה מ'  מוגבלת מאוד בתפקודה בעבודה כקוסמטיקאית אשר מצריכה ריכוז וכן עמידה וישיבה ממושכות. "לנוכח כאבי ראש בלתי פוסקים התובעת מתקשה מאוד לבצע את עבודתה וככל שחולף הזמן במשך היום כך גובר הכאב והקושי לבצעה וכן נמנעת ממנה האפשרות לעבוד מספר שעות רב יותר ולהשביח את שכרה", נכתב בכתב התביעה.

עוד נכתב כי הנפגעת נזקקת ותזדקק בעתיד לעזרת צד ג', ומאז התאונה ובעקבותיה מתקשה היא ותתקשה אף בעתיד בניהול משק ביתה כבעבר. 

לצרכי פשרה בלבד, הנפגעת דורשת באמצעות עו"ד לינדנברג, פיצוי י בסך של 190 אלף ₪  בתוספת שכ"ט עו"ד ומע"מ.

בכתב ההגנה מציינים הבנק וחברת הביטוח שלו, כי הן מוכנות לפצות את הנתבעת בסכום של כ-10 אלפים ₪ בלבד. לטענתם מסך הפלזמה בולט למרחוק ולא ברור כיצד נתקלה בו למרות שהיא לקוחה שמכירה היטב את הסניף. רופא מטעמם שבדק את מ' מצא כי היא סובלת מנכות זמנית בשיעור של 5% בלבד. 

הדיון הראשון בתביעה יתקיים בתחילת החודש הבא בפני השופט איל באומגרט מבית משפט השלום בקרית גת.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]