תושב אשדוד התחתן לפני כחמש שנים לבחירת ליבו . אחרי החתונה הם החליטו לעבור לארצות הברית ולנסות שם את מזלם, שם נולד בנם הבכור. כאשר נוצרה בעיה עם אשרת השהייה של האישה, היא נאלצה לחזור לארץ יחד עם בנה, וניסתה דרך השגרירות האמריקאית בישראל לחדש את אשרת השהייה אולם ללא הצלחה. כשהבינה שלא תוכל לשוב לבעלה, וכי הוא אינו מתכוון להגיע לארץ מחשש שגם עליו תיאסר הכניסה לארה"ב - הסכימו השניים על כך שאין מנוס מגירושים, ופתחו תיק ברבנות. אלא שאז התעוררה בעיה, שכן בתי הדין הרבניים בארץ מחייבים את שני בני הזוג להגיע פיזית אל הדיונים. לפיכך, היה צורך בפתרון יצירתי כדי לקדם את הליך הגירושים.  "עו"ד  גיל שחף, הציע לבית הדין הרבני את רעיון הסקייפ, - שיחת וידאו שבה יהיו נוכחים גם אנשי בית הדין". "הדיינים קיבלו את ההצעה. הדיין ראה את הבעל דרך התוכנה, ובעצם הדיון התנהל בצורה די רגילה, רק שהבעל יושב בביתו שבמזרח ארצות הברית, בשעה ארבע לפנות בוקר, והאישה כאן בארץ  בשעות הצהריים.
 לדברי עו"ד שחף, אנשי בית הדין לא רצו שהאישה תישאר עגונה, ולכן הסכימו לפיתרון האינטרנטי. "אם זה לא היה נעשה דרך הסקייפ, אז לא היה גט. ולדיינים היה חשוב שהאישה תוכל להמשיך בחייה, אז הם קיבלו באהבה רבה את הסקייפ. הדיין אמר לי שזו פעם ראשונה שהוא עושה כזה דיון, אבל הוא הבין שאין דרך אחרת". ממה שאני יודע, זו הפעם הראשונה שדיון כזה   נעשה בבית דין רבני בישראל".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]