מאת: רבקה יניב, עיתון "העיר כאן דרום"
 
בדיון במועצת עיריית אשדוד, בהצעה לסדר שהעלתה הלן גלבר, התברר כי  סאגת בניית מועדון נכי צה"ל א.ת.ג.ר ברובע ו' שעומד ריק מזה כשנה, עומדת להסתיים. על פי החלטת שופטת בית המשפט המחוזי בב"ש, נחמה נצר, יעביר הקבלן ש.כהן בימים הקרובים את החזקה על מבנה המועדון לחפ"א (החברה לפיתוח אשדוד).

ש. כהן זכה ביוני 2008 במכרז של חפ"א לבניית לשכת רווחה על מגרש   ברחוב אברהם שפירא, בסמוך לבית ספר הראל. חודשיים אחר כך ניתן לו צו התחלת עבודה. בהמשך, לפני תום הקדנציה של ראש העיר צבי צילקר, ובסמוך לבחירות, החליטה מועצת העירייה לבנות על אותו מגרש גם את מועדון נכי צה"ל. 

המועדון החדש  יחליף את המועדון הישן שפועל מזה שנים במבנה "הביצה" שממוקם על אותו המגרש. אגב, המועדון משרת בנוסף לנכי צה"ל גם את בני משפחותיהם ונועד לתת מענה לצרכים החברתיים והאישיים של חבריו.

כשמונה חודשים לאחר שעבודות הבנייה במועדון החלו הם נפסקו על פי החלטתה של חפ"א (החברה לפיתוח אשדוד) למשך כשנה עקב חילוקי דעות בינה לבין הקבלן. מי שסובלים מכך הם עשרות נכי צה"ל, בעלי פרוטזות, כאלה שנעזרים בקביים וכאלה שמתניידים על כסא גלגלים, שנאלצו להמשיך ולפעול במבנה "הביצה" שממוקם במתחם אתר הבנייה שמלא במהמורות (כפי שניתן לראות בתמונות).

השבוע העלתה חברת מועצת העירייה הלן גלבר את נושא מועדון נכי צה"ל לסדר היום של ישיבת מועצת העירייה, והתמונה שהתגלתה לא נראתה טוב.

ביוני 2010 תבע הקבלן את חפ"א בבית המשפט המחוזי בב"ש, בגין זה שלא שולמה לו מלוא התמורה לה הוא זכאי על פי החוזה עבור העבודה שביצע, ושנגרמו לו בשל כך נזקים כלכליים. סכום התביעה עמד על 5 מיליון ו-370,446  שקל. הנתבעת (חפ"א) טענה כי יש לדחות את התביעה שכן הפרוייקט טרם הגיע לסיומו, וממילא טרם הוגש החשבון הסופי. 

בדיון הראשון שהתקיים  בפני השופטת נחמה נצר, דחתה השופטת את בקשתה של הנתבעת לסילוק התביעה וקבעה כי המשפט יימשך ובינתיים תישא הנתבעת בהוצאות התובעת בסכום של 7,500 שקל. בדיון האחרון שהתקיים ב-22 במרץ, נתנה השופטת נצר תוקף של החלטה להסכם הבנות אליו הגיעו שני הצדדים. על פי ההחלטה, ביקר השבוע מומחה בתחום ההנדסה, ששני הצדדים יישאו בעלות שכרו, ל"צילום מצב" המבנה. כעת לאחר ביקורו של המומחה יוכלו הצדדים להשלים את המסירה.עם זאת התובעת תהיה רשאית להגיש כתב תביעה מתוקן.

לדברי גלבר, ניתן היה להגיע לסיכומים שהושגו לפני שנה, לחסוך לנכי צה"ל את הסבל שנגרם להם, לחסוך בזבוז כספי ציבור ולא לבזבז את זמנו היקר של בית המשפט.

מנכ"ל חפ"א, יהודה אבידן, שהסאגה החלה טרם כהונתו, ברך על החלטת בית המשפט והביע צער על כך שנכי צה"ל נאלצו להיות בני ערובה בפרשה המדוברת.
 
הכתבה באדיבות: רבקה יניב, "העיר כאן דרום"

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]