הדס מלכא הי"ד

כזכור, האסיר נדון לתקופת מאסר של 14 חודשים, לאחר שהודה והורשע בביצוע עבירות של גרם מוות ברשלנות של לוחמת מג"ב הדס מלכא ז"ל והסעת שב"ח בנסיבות מחמירות.

בוועדת השחרורים, אשר התקיימה בכלא קציעות ביום 17.9.18, קיבלה הוועדה את בקשתו של האסיר לניכוי שליש ממאסרו, והורתה על שחרורו המוקדם על תנאי בניגוד לעמדת הפרקליטות.

בית משפט לעניינים מנהליים (הרכב בראשיתה של כב' השופטת יעל רז- לוי) ציין בהחלטתו שביטלה את החלטת ועדת השחרורים, כי החלטת הוועדה "חורגת ממתחם הסבירות..., זאת ראש וראשית בשל כך שוועדת השחרורים לא נתנה את המשקל הנדרש למסוכנות העולה ממעשיו של המשיב שלא פחתה במידה מספקת, ועל כן המשיב לא הרים את הנטל המוטל עליו להוכיח שאותה מסוכנות פחתה או אוינה".

כמו כן צוין בהחלטת בית המשפט, כי "כתושב ישראל מוטלת עליו חובת זהירות מוגברת לביטחון הציבור והמשיב במעשיו ברשלנות בדרגה גבוהה, באופן בו נהג בכך שנסע במכוון בדרכים עוקפות כדי לאפשר את כניסת תושבי השטחים לישראל, הפר באופן בוטה את החובה המוטלת עליו"... וכי "אלמלא מעשיו של המשיב, אפשר שהיה נמנע ביצוע הפיגוע הקטלני".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]