יצחק אספה שחקנה של מ.ס אשדוד ישאר במעצר בית עד יום שני הקרוב (15/10) כך נקבע בדיון היום (ד'). 

קצת יותר משבועיים חלפו מאז תאונת הפגע וברח בתל אביב, בה הואשם שחקן מ.ס אשדוד יצחק אספה בדריסה תחת השפעת אלכוהול והפקרה.

ייתכן כי הנהג החשוד יקבל חדשות טובות ויספוג עונש קל יותר מהמתוכנן אחרי שעל פי קצין החקירה "לסטיית האופניים באירוע היה חלק משמעותי בתאונה".

בעקבות כך, יש אפשרות כי גרימת התאונה לא תיזקף לחובתו של אספה.

התובע נשאל האם ייתכן שהשחקן לא אשם בגרימת התאונה וענה: "אנחנו חוקרים את האירוע והכל פתוח כרגע, אין לנו חוות דעת סופית. אכן גרימת התאונה הופחתה מהחשוד".

השופט מתח ביקורת על היחידה החוקרת ואמר: "התנהלות היחידה החוקרת אינה עונה על הגדרת "שקידה ראויה", זאת נוכח כמות פעולות החקירה שבוצעו.

אין לשכוח כי מדובר בהגבלת חירותו של המשיב (יצחק אספה). לצד זאת, עולה כי מספר פעולות חקירה נוספות עשויות לשפוך אור לגבי מידת אחריותו של המשיב בביצוע העבירה ביחס לגורמים נוספים.

יצחק אספה בדיון הארכת מעצרו (צילום: שחר גרוס, באדיבות אתר ONE)

בנסיבות כוללות אלו, ועל מנת לאפשר את השלמת פעולות החקירה, הארכת מעצר הבית תהיה עד ה-15.10".

השופט, כאמור, החליט על הארכת מעצרו של אספה בחמישה ימים נוספים, וזאת בעוד המשטרה דרשה להאריכו ב-20 ימים. פרקליטו של אספה, עו"ד כפיר דור צפוי לערער על ההחלטה.

כזכור, בשבוע שעבר אספה שוחרר למעצר בית בן שמונה ימים. כעת מבקשת המשטרה, בהסכמה עם עורך דינו של השחקן, להאריך את מעצרו בחמישה ימים נוספים.

בנוסף ולאחר שבשבוע שעבר רוכב האופניים שהרכיב את ארי נשר ז"ל סיפק את עדותו לאירוע, הוא נחקר אתמול תחת אזהרה כחשוד במוות ברשלנות.

בעצת עורך דינו הוא הצהיר שאינו זוכר דבר מערב התאונה ואף הציג לשוטרים מסמכים מבית החולים בתור הוכחה.

במשטרה טוענים כי יש פעולות חקירה נוספות בעקבות בקשה הפרקליטות לצורך השלמת החקירה, אך נציגו עו”ד כפיר דור טען מנגד כי היחידה החוקרת לא ביצעה פעולות חקירה משמעותיות מאז ששוחרר למעצר בית.

נציג המשטרה: “התאונה מורכבת משני חלקים והכל פתוח לגבי הגורם שהוביל לתאונה, אין לנו חוות דעת סופית בנושא. באופן תיאורטי גם לסטייה של האופניים יכולה להיות גורם לתאונה".

אספה ועורך דינו, כפיר דור (צילום: שחר גרוס, באדיבות אתר ONE)

עו”ד כפיר דור הוסיף ואמר בדיון: “פעולות חקירה שנדרשו החוקרים לבצע מאז ששוחרר למעצר הבית לא נעשו. מעבר לזה, היחידה החוקרת יצאה ליומיים לנופש במהלך השבוע הזה וגם במהלכם לא בוצעו שום פעולות חקירה.

במשטרה מבקשים עוד 20 ימים של מעצר בית מלא אבל היחידה החוקרת לא מבצעת פעולות החקירה.

במקביל, יש התפתחות בתיק לפיו אדם אחר חשוד בתאונה והקצין החוקר אומר שרואים סטייה של האופניים באופן חד משמעי, כך שזה מפחית מסוכנות ומפחית את החשד. לכם אני מבקש לדחות את הבקשה של המשטרה".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]