צילום ארכיון: עופר אשטוקר

ספיר, תושבת אשדוד שיצא אתמול בשעות הערב המאוחרות לנשום אוויר בחוף גיל, ראתה חמישה (מבוגר ונערים) ששוחים בחושך בעומק הים שלא היה רגוע כלל. 

אחרי גל הטביעות הקטלני בחופי ישראל בקיץ האחרון, ספיר החליטה לא להשאר אדישה. 

כך כותבת ספיר לאשדוד נט על אירועי הלילה:

"זה היה יכול להיגמר אחרת... זה היה יכול להיגמר בעוד בית שמתפרק, בעוד אמא ואבא שקוברים ילד, בעוד שבעה, בעוד מוות, מיותר כ"כ מיותר.

שעת ערב מאוחרת, יוצאים לנשום אוויר על שפת הים בחוף גיל באשדוד. לפתע רואים מרחוק 5 גברים רוחצים בים. בעומק. בים הסוער בחושך. הדופק מואץ, הסטרס עולה, כוססים צפרניים במתח.

מי? מי עוד נכנס לים ללא הצלה? בלילה? כמה סיפורי טביעה עוד נשמע?? מתלבטים. מחייגים 100. מחכים לניידת. מחליטים לנסוע אל החוף הזה. מגיעים לחוף. מסמנים לקבוצה לצאת מהמים. והם... בקושי מבינים עברית. לא מקומיים. "מבוגר" אחד 4 נערים צעירים בגילאי העשרה... שאין להם מושג מה זה ים... כמה הוא קטלני... ואיזה מזל שהם יצאו משם בחיים.

הגיע הזמן לעשות סדר, לזעוק, לצעוק דיייי! תפסיקו להיות שאננים, תפסיקו להגיד לי זה לא יקרה. תפסיקו להתחכם. הים הוא מסוכן, קטלני, רוצח שקט!

תשמרו על החיים שלכם ושל היקרים שלכם. שום דבר בעולם לא שווה בלעדיהם.... תודה למשטרת ישראל שפעלה במהירות וביעילות! הלוואי והקריאות שלכם יסתיימו תמיד כך. ללא נפגעים. שנה טובה. שנת חיים!"