צילום: ארכיון

הולכים ומתבררים הפרטים מאירוע האלימות הקשה שאירע בין חמישי לשישי - משטרת אשדוד עצרה תושב העיר בשנות ה-30 לחייו בחשד שתקף את הנתין הזר מאריתריאה וגרם לו לפציעה קשה.

מדיון בהארכת מעצרו של החשוד עולה כי קדם לאירוע זה יידוי אבנים על החשוד ואישתו, על פי הנטען על ידי חבורת אריתראים. יידוי האבנים התרחש, כך על פי החשד, כאשר היו החשוד ואישתו ברכבם סמוך לביתם. 

מהדיון עולה כי לאחר שהחשוד נסע מהמקום, הוא שב למקום ברכבו יצא בקללות לעבר חבורה של נתינים זרים שישבה במקום והחל לקלל אותם. בשלב מסוים חוזר החשוד לרכבו ומוציא אלה. למראה החשוד עם האלה בורחים הנתינים הזרים מהמקום כאשר הם משאירים מאחור את אופניו של אחד מהם. בשלב מסוים חוזרים שניים מהם למקום על מנת לקחת את האופניים שהושארו, ואז, כך על פי החשד, מיידה לעברם החשוד אבנים שאחת מהן פוגעת בראשו על אחד האריתראים וגורמת לו לפציעה קשה. 

צוות מד"א מפנה את הפצוע במצב קשה כשהוא מורדם ומונשם אל בית החולים שיבא בתל השומר. חקירת המשטרה מביאה לאיתורו של החשוד ולמעצרו. בדיון בבית המשפט טען סנגורו כי החשוד פעל מתוך הגנה עצמית. בית המשפט החליט להאריך את מעצרו של חשוד בחמישה ימים.