יוחאי אלקיים יהי זכרו ברוךלפני ימים אחדים דיווחנו כי ברשתות החברתיות קוראים הגולשים להנציח את שמו וזכרו של יוחאי אלקיים ז"ל, שחרף נפשו כדי להציל צעירה שהחלה לטבוע בחוף המצודה באשדוד. 

מעשה הגבורה של יוחאי גרם להד בכל הארץ. שר החינוך נפתלי בנט כתב בעמוד הפייסבוק שלו: "גיבור. יוחאי אלקיים מאשדוד ראה בחורה טובעת בים.  הוא קפץ למים בניסיון להצילה, טבע ומת. הבחורה ניצלה.

יוחאי גילה גבורה אזרחית מהדרגה הגבוהה ביותר. להיות מוכן לסכן את חייך למען האחר.  

ראו את עיניו הטובות. עמד להציע נישואין לחברתו. חיים שלמים שעמדו להיות, ואינם. 

תהא גבורתו ונדיבותו של יוחאי דוגמא ומופת לנוער הישראלי".

במהלך ימי השבעה הגיע ראש העיר, ד"ר יחיאל לסרי, לנחם את בני המשפחה ואמר להם במהלך הניחום: "נפעל להנציח את זכרו של יוחאי בכל דרך שתבחרו". ראש העיר נתן למשפחה את הזמן על מנת לחשוב על הדרך הטובה ביותר להנציח את אהובם וגיבור העיר.

אווה, בת זוגתו של יוחאי ז"ל, סיפרה לאשדוד נט: "אנחנו נתכנס בימים הקרובים, בני משפחה וחברים ונעלה את הרעיונות להנציח את יוחאי. אחרי שנחליט מהי הדרך הטובה ביותר, בעירייה הבטיחו לסייע לנו לקדם את ההנצחה".

בתוך כך, בעוד פחות מחודש יתקיים "מירוץ יוחאי" שמיועד לכולם. "מדובר בריצה חברתית בסוכות לאורך נחל לכיש. יוחאי היה מדריך כושר ואין יותר סמלי מזה להנציח את זכרו", אמרה אווה לאשדוד נט.

הריצה החברתית תתקיים בתאריך 25.9.18 וכל הפרטים על האירוע תוכלו למצוא באיוונט האירוע בפייסבוק. לאיוונט כנסו כאן!

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]