צילום: ארכיון

אחרי הפרסום הבוקר באתר אשדוד נט, על עשרות ילדות מהמגזר התורני ספרדי, שנותרו בפתיחת שנת הלימודים בבית - במשרד החינוך מגיבים בחומרה לדברים. על אף שתגובת עיריית לא הגיעה למרות פניית אשדוד נט, גורמים בעירייה מציינים כי מדובר במסגרות גן שכלל אינן באחריות העירייה. 

עד לרגע זה לא ברור מדוע ניתן אישור להרוס מבנים של גני ילדים ברובע לצורך בניית בית מדרש , כאשר ישנה מצוקה קשה כל כך.

בינתיים, מאז פרסום הידיעה החלו לזוז הדברים ונראה שכעת ההורים כבר לא שקופים, וישנו ניסיון למצוא פיתרון אמיתי. 

תגובת משרד החינוך:

"הרשות המקומית לא העבירה כל בקשה לקבלת רישיון עבור הפעלת הגן, ומטבע הדברים לא ניתן להפעיל גן ילדים ללא רישיון כחוק. מדובר בגן ילדים מוכר שאינו רשמי, שמחייב אישור הפעלה כחוק. אנו רואים בחומרה רבה התנהלות זו, וכעת פועלים במלוא המרץ כדי לשבץ את התלמידות במסגרות חינוכיות חלופיות – מסגרות חרדיות שתואמות את רצון ההורים".

תגובת עיריית אשדוד:

"שני הגנים ההרוסים נמסרו לעמותה לבניית בית מדרש בחוזה המחייב אותם לבנות שני גנים חדשים במקום הישנים וההרוסים ורק לאחר שישלימו בניית הגנים יוכלו לבנות על הגג את בית המדרש, כך שלטענה כאילו נגרעו גנים מהרובע אין בסיס . עוד יודגש שמדובר בעמותה פרטית ולמרות זאת העיריה הקצתה להם מבנה ואף אישרה את הגדלתו בימים אלה מתנהל הליך מול משרד החינוך לקבלת אישור להגדיל את מכסת הילדים בסביבה על מנת לאפשר את קליטת הבנות בגנים ברובע המתאימים לאורח חיי ההורים".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]