ההריסות שנותרו כעדות בשטח (צילום: עופר אשטוקר)

כבר שנה שניה שהורים לילדות קטנות בנות 3-4 נאלצים לפנות לכל גורם אפשרי בעירייה, במשרד החינוך וגם לגורמים פוליטיים שאליהם הם משתייכים - אך פיתרון אין!

הבוקר נפתחה שנת הלימודים במוסדות החינוך התורניים הספרדיים, ויותר מ-40 ילדות קטנות נאלצות לראות את חברותיהן הולכות למסגרות בעוד הן נותרות בבית.

"לפני שנה כבר דיווחנו על המצוקה, פנינו לכל הגורמים בחינוך החרדי בעיר, במשרד החינוך, ללשכת ראש העיר. אין מענה, אין פתרון זה פשוט אטימות מוחלטת", מספר אחד ההורים לאשדוד נט.

מדובר בילדות בנות 3-4, שעל פי חוק חייבות להיות במסגרת גן, אך להורים נמסר כי אין מבנים פנויים לפתיחת גני ילדים. "בשנה שעברה הילדות למדו חלק מהזמן במתנ"ס ברובע ג', גם עם זה עשו לנו קשיים, והורים רבים נאלצו לקחת ימי חופשה מהעבודה כי החליטו לסגור את הגן המאולתר", מספר ההורה לאשדוד נט.

ההורים, שמתשייכים לזרם התורני של ש"ס, מציינים שפנו גם לנציגיהם במועצה, ולדבריהם לא זכו להתייחסות, וכאשר כן התייחסו אליהם היה זה בזלזול, כך לדבריהם.

אחת האמהות אמרה למערכת אשדוד נט: "הציעו לנו לשלוח את הילדים לגנים ממלכתי ממלכתי, איזה מין פתרון זה? אנחנו לא יודעים מה יהיה עם הילדות שלנו, למה זה צריך להיות ככה? איפה כולם? איפה הנציגים של המגזר? איפה ראש העיר? אנחנו לא מצליחים להרדם בלילות מדאגות - איך הם כן מצליחים? זורקים את האחריות מאחד לשני ופשוט מנתקים לנו את הטלפונים".

גני הילדים נהרסו ויהפכו לבית מדרש 

בעוד בעירייה טוענים למחסור במבנים לפתיחת גני ילדים, כאן המקום להזכיר את הדיווח של אשדוד נט מחודש מרץ השנה. 

כפי שדיווחנו, שני מבנים של גני ילדים ברובע ג' נהרסו עד יסוד, ובמקומם החלו לבנות במקום בית מדרש מפואר. 

מדוע להרוס מוסדות חינוך לגיל הרך, כאשר ידוע שישנה מצוקה, ובמיוחד שלדברי ההורים הבעיה החלו עוד לפני תחילת שנת הלימודים הקודמת? לנו אין תשובה ברורה, וגם להורים שבנותיהן נותרו בבתים בתחילת שנת הלימודים.

תגובות 

מעיריית אשדוד טרם התקבלה תגובה.

מיו"ר סיעת ש"ס באשדוד לא נמסרה תגובה.

ממשרד החינוך מחוז דרום נמסר כי החינוך החרדי אינו בפיקוח מחוז הדרום- יש להם מחוז נפרד. עוד ציינו במשרד החינוך כי מענה לסוגייה צריך להינתן על ידי העירייה - רישום ושיבוץ ילדים הוא באחריותה ע"פ חוק".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]