החברה לתיירות, בשיתוף ומימון עיריית אשדוד, משרד התיירות ורשות העתיקות,  החלו השבוע בביצוע עבודות לשימור, שחזור ופיתוח מצודת אשדוד ים.

העבודות יכללו את חיזוק הקירות התומכים, הוצאת חולות וסינונם, יציקת רצפה והקמת גשר עץ עילי אשר ינגיש את המצודה למבקרים  - בצורה שטרם נעשתה קודם, תוך שמירה על האתר.

 כמו כן, יבוצעו עבודות הצללה ותאורה אשר ישפרו את חוויית הביקור באתר לאורך כל שעות היממה. העבודות צפויות להימשך כ 6-8 חודשים, במהלכם המצודה תהיה סגורה ולא תותר הכניסה לאתר.

הדמיית תאורה במצודה

מצודת אשדוד-ים נבנתה במהלך המאה ה־7 , כחלק ממערכת של ביצורי הגנה לאורך מישור החוף הדרומי . כונתה גם "קלעת אל מינה" (מצודת הנמל). ב־1033 נפגעה מרעידת אדמה  וב־1099  בוצרה מחדש ונקראה "קסטל ברואר". המצודה ננטשה ב־1260 ונשמרה במצבה עד היום.

צילום: קובי רפאלי

הממונה על התיירות, חבר מועצת העיר משה דנינו:  אנו מאמינים שהעבודות תתבצענה באופן היעיל והמהיר ביותר, כך שבסופו של דבר נשלים בהצלחה את מלאכת שדרוג המצודה לשביעות רצון התושבים והמבקרים הרבים במקום.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]