עוד דרך ארוכה צריך לעבור מאיר ביטון (47), תושב אשדוד וחובבן ים, שנפגע לפני כשלושה שבועות בעת שצלל בחוף הגולשים באשדוד. אלא שהסיפור מבחינתו של מוטי יכול היה להסתיים רע מאוד, עם שיתוק בכל הגוף ואף מוות - אם לא תגובתו המהירה של ד"ר מוטי קרמר מבית החולים אסותא באשדוד.

על מה שקרה לאחר שפגע בעמוד שהוצב בחוף ומזהיר מפני רחצה בחוף הלא מוכרז, מספר מאיר לאשדוד נט: "אני צוללן שנורקל וחובב ים כבר שנים רבות. בכל שבוע אני צולל. באירוע הנוכחי חברה שלי צילמה אותי יוצא מהים עם הגל, ובעוד היא מצלמת אני נכנס בעוצמה בעמוד שהיה מוצב במקום".

האירוע כולו תועד בוידאו. "איבדתי כל תחושה בגוף, השנורקל התחיל להתמלא מים וחול וירקתי אותו. המתנתי עד שאוכל לנשום בנסיגת הים", מספר מאיר. הגלים התחילו להזיז אותו מצד לצד, בשלב זה הוא מבין שהוא נפגע בעמוד השדרה. "דאגתי כל הזמן שלא ימשכו אותי כי יש לי פגיעה בעמוד השדרה ויכולים לקרוע לי את חוט השדרה. הגיע חובש של מד"א, אמר שאני בידיים טובות. הסברתי לו שאסור להזיז אותי ושוב ושוב חזרתי על זה שישמרו לי על הגב". בסופו של דבר מפונה מאיר בהכרה מלאה אך ללא כל תחושה מהצוואר ומטה. 

באסותא מוכנס מאיר לצילום דחוף לאבחון עמוד השדרה. "עשו לי MRI ושלחו את הצילום למנתח עמוד שדרה - ד"ר מוטי קרמר, הוא היה בבאר שבע. תוך זמן קצר הוא הבין שהמצב שלי קשה ואני חייב לעבור ניתוח להורדת הלחץ מעמוד השדרה מה שעלול היה להוביל גם לסכנת חיים", מספר מאיר.

שעות ספורות לאחר שהובהל לאסותא, מאיר מוכנס לחדר הניתוח. בניתוח מונעים הגעת בצקת למוח והורדת הלחץ מעמוד השדרה. אחרי הניתוח כבר חזרו למאיר חלק מהתחושות, אחרי שבוע הוא מצליח לעמוד - עדיין נתמך, אך מצליח לעמוד. הוא עובר לשיקום בבית החולים השיקומי רעות, שם הוא מקווה לחזור לעצמו עד כמה שיצליח.

"ד"ר קרמר שניתח אותי, אני רוצה להודות לו. אם לא הוא היום הייתי רק יכול לעשות הבעות פנים. הניתוח שביצע וההצלחה שלו ללא ספק הצילו אותי".

ד"ר מוטי קרמר, מנתח עמוד שדרה במחלקה האורטופדית בבית החולים אסותא באשדוד: "מאיר הגיע בלי תחושה בחלק מהצוואר ומטה. לא היו לו שברים אבל הייתה לו פגיעה בחוט השדרה. ביצענו MRI דחוף וגילינו לחצים על עמוד השדרה, בצענו הערכה מהירה. המצבים האלו מאוד בעייתיים. למעשה אין שבר, ואתה לא יודע אם הניתוח יעזור. הרבה מאוד דילמות. החלטנו להכנס כמה שיותר דחוף לניתוח. למזלנו הניתוח הצליח והוא התאושש יפה. הוא אפילו עמד על רגליו, בתמיכה עדיין, אבל הוא עבר לשיקום והוא יתאושש עוד".

בניתוחים מסוג זה אין ערובה להתאוששות ושיפור מצב החולה. "הסברנו לחולה שאין ערובה להצלחה, אבל אני שמח שכן הצלחנו. היה גם עניין של סכנת חיים".

בימים אלה נמצא מאיר בשיקום במרכז רעות, שם הוא צפוי לעבור תקופה לא קטנה של הליך שיקום, אך מאיר נחוש לחזור עד כמה שניתן לעצמו במהירות האפשרית.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]