צילום: ארכיון

לאחר שבמשך כשנה העמיד רכב ברחבת החניה של המשכן לאמנויות הבמה, מול כיכר המפרשיות, ועליו כתובות בנוסח "העירייה מושחתת" ו"לסרי תתפטר", השבוע הצטלם עמי כהן כשהוא מחובק עם ממלא מקום ראש העירייה, גבי כנפו, ועם איש העסקים חיים אלאלוף (לשעבר בעליו של "מפגש האהבה"). התמונה פורסמה ברשתות החברתיות תחת הכותרת: "אצלנו במטה דוגלים רק באהבת חינם". בעבור מחנהו של ראש העירייה, שנערך לקרב קשה על הקדנציה הבאה, מדובר בניצחון קטן אבל סמלי ובקירוב של שתי דמויות עמן היה מסוכסך בעבר, רגע לפני הישורת האחרונה במירוץ.

בעבר סיקרנו את מאבקו של כהן, שבספטמבר 2017 העמיד מכונית מסחרית ועליה כתובות בגנות העירייה והעומד בראשה, יחיאל לסרי. זאת לאחר שבינואר באותה שנה קיבל צו סגירה למסעדת הפועלים שהיתה בבעלותו ובבעלות שתיים מאחיותיו בבניין "בית אמיר" שבאזור התעשייה. כהן טען בזמנו כי ברשות הערימו עליהם קשיים לאחר שהסיווג של הנכס שהם שכרו שונה מתעשייה למסחר. "הסבירו לנו שבכל הבניין צריך לעשות ספרינקלרים", סיפר אז. "פנינו לבעל הנכס, אך הוא לא מילא את התחייבויותיו". העסק של כהן החל לקבל דוחות בגובה של אלפי שקלים: "ראינו שאנחנו לא עומדים בקנסות, ובסופו של דבר בית המשפט הוציא צו סגירה למקום בינואר 2017. איך פתאום לוקחים פרנסה של שלוש משפחות? אני אבא חד־הורי עם שני ילדים שגידלתי לבד".

כהן סיפר כי סגירת המסעדה הכניסה אותו לדיכאון: "כל היום ישן במיטה, מסתגר בחדר עם כדורי שינה". את הרגשות השליליים הוא החליט לתעל באותו הזמן למאבק של איש אחד: "חברים באו לעזור לי ואספו בשבילי כסף, אז עלה לי רעיון לקחת את הוואן, לעשות שילוט, ללכת לעירייה ולא לזוז משם". בתחילה כהן העמיד את הרכב בגן העיר, בכביש מול העירייה. לאחר שפונה משם העביר אותו לחניית הכורכר מול כיכר המפרשיות, שם ידע עימותית עם פקחים שדרשו ממנו להוריד את השילוט בגנות ראש העירייה.

כהן זומן לפגישה עם מנכ"ל העירייה, אילן בן עדי, שם לדבריו הציעו לו סיוע בשכר דירה בגובה 600 שקל בחודש. הוא סירב בטענה כי הוא רוצה לעבוד ולא לקבל נדבות. מיד לאחר מכן פתח בשביתת רעב בגן העיר, אך בשלב מסוים התעלף ופונה לבית החולים.

לאחר הפסקה ממושכת חזר כהן למחות לסירוגין ברחבת המשכן לאמנויות הבמה. השבוע הופתעו תושבים שעקבו אחר סיפורו של כהן לראות אותו מחובק עם כנפו בעמוד הפייסבוק של לסרי. במטה הבחירות של לסרי הסבירו כי כנפו נפגש לאחרונה עם כהן והם הצליחו לגשר על הפערים העמוקים שהיו ביניהם. "את תוכן השיחה ביניהם, מן הסתם, אי אפשר לחשוף", מסרו במטה. "אבל אנחנו קוראים לכל המתנגדים הקשים לתת צ'אנס לגבי כנפו לשכנע אותם".

את תגובתו של כהן לא ניתן היה להשיג, אך מקורביו סיפרו כי הוא הבין שהצעד של העירייה לשינוי סיווג הנכס היה חוקי ולכן החליט למחול ולסלוח.

הכתבה המלאה בידיעות אשדוד

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]