נחל לכיש - מקורות גידול היתושים בנחלים רוססו

עונת השיא של היתושים שמעבירים את קדחת הנילוס המערבי החלה זה מכבר, ובמשרד הבריאות מדווחים על עליה נכרת במספר החולים בקדחת. אתמול דווח כי תושב העיר כבן 76 נפטר לאחר שנדבק בקדחת, לה אין חיסון.

בעיריית אשדוד הביעו צער על מותו של תושב העיר כתוצאה מקדחת הנילוס המערבי. בתגובה לפניית אשדוד נט על הפעולות שנוקטת העירייה למיגור תופעת היתושים ברחבי העיר, אומרים בעירייה: "צר לנו על המקרה הנורא. אנו שולחים תנחומים לבני משפחת הנפטר ונושאים תפילה כי יהיה זה מקרה יחיד ואחרון".

על הפעולות שנוקטת העירייה בעקבות התפשטות קדחת הנילוס המערבי, אומרים בעירייה: "בשבועיים האחרונים, במקביל לביצוע ריסוסים בגני ילדים ובתי ספר, ערך צוות ההדברה ביקורות באתרים מועדים ובנחלים גם מחוץ לעיר. צוות ההדברה דאג גם לרסס פעם נוספת מקורות מים ידועים, כדי למנוע אפשרות לדגירות יתושים, וכמו כן הועברו הנחיות רענון למינהלות הרובעים ובקשה לבצע ברובעים סקירה ואיתור של מקורות מים וככל שנדרש לטפל ולדווח למחלקת הדברה".

בנוסף מציינים בעירייה כי הם יצאו בקריאה לציבור לטפל בשלוליות מים ברחבי העיר, וכן לדווח למוקד העירוני בכל מקרה של הופעת יתושים: "לקראת הקיץ ובמהלכו, הציבור נקרא לגלות ערנות לסביבת מגוריו ולפעול ככל שביכולתו על מנת למנוע היקוות מים העלולים להוות סביבת גידול ליתושים. הודעות לתקשורת לוו בקמפיין הסברה ובשבוע שעבר חודשה ההסברה בתקשורת, באמצעות פרסום בעתונות, חלוקת עלונים בקהילה ובניו מדיה"
.

בעירייה קוראים לציבור לרענן את ההנחיות: "לא מותירים מקורות מים פתוחים – מרוקנים דליים ומכלים, "מייבשים" שלוליות ומאגרי מים "אפילו הקטנים ביותר), מתקנים נזילות ודליפות מברזים ו/או מזגנים, נמנעים מהשקיית יתר. פעולות מניעה – מתגוננים מפני יתושים ע"י מריחת תכשירים דוחי יתושים. מתקינים רשתות על דלתות וחלונות.מדווחים – יש יתושים? מתקשרים למוקד! לא נותנים ליתושים להרוס לנו את הקיץ".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]