נמל אשדוד

לטענת מובילי המהלך, טפסי ההצטרפות טרם הועברו למרכז הליכוד ובכוונתם להגיש אותם לאחר שיצטברו בידיהם כל הטפסים.

המטרה של ועד העובדים ויזמי המהלך, לבנות כוח בתוך הליכוד שישפיע על חברי כנסת ושרי הליכוד כדי שיתמכו במאבקם.

מודל הכוח הפוליטי עוצב כבר לפני שנים על ידי אנשי התעשייה האווירית אותו הוביל מזכיר הוועד דאז והיום שר הרווחה העומד בפני כתב אישום, חיים כץ- כ-13 אלף איש עובדי התעשייה האווירית יצרו קבוצת לחץ משמעותית במרכז הליכוד.

כדאי שעובדי הנמל יהיו מודעים לעובדה שעל פי חוקת הליכוד, אלו שמתפקדים היום לא יהיו רשאים להצביע עדין בפריימריס שייערך במהלך השנה וחצי הקרובות  ולעובדים לא תהיה השפעה על רשימת הליכוד הקרובה, קרי  ב4 השנים הבאות.

האם שר התחבורה ישראל כץ, המוביל את הרפורמה וחבר בכיר בליכוד יושפע מהמהלך? קשה לומר וגם קשה לדעת באיזה תפקיד הוא יחזיק לאחר הבחירות הבאות שרק לאחריהם למהלך זה תהיה השפעה..

מה העובדים רוצים?
עובדי נמל אשדוד מודאגים מאוד מהנל החדש והממתחרה שקם להם בצמוד. הם חוששים לפרנסתם ומנהלים מו"מ ארוך בו הם דורשים חבילות פרישה של 3.3 מיליון שקל לכל עובד דור א' שיסכים לעזוב את החברה במסגרת הסכם רפורמה. מה שיאפשר הכנסת שותף אסטרטגי לחברה ושדרוג תשתיות הנמל לקראת התחרות מול הנמל העתידי.

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]