הצבת תמרור שגויה לאחרונה סימנה העירייה (ואולי קבלן מטעמה) חניות נכים בכמה מקומות ברחבי העיר. מצד אחד מעשה מבורך לרווחת הנכים ומאידך הצבת התמרורים נעשתה באופן שגוי מבלי לתת את הדעת.

במה דברים אמורים?

הלכו וסימנו מלבן כחול על הכביש עם סמל נכה, לאמר: כאן חניית נכים! על מנת לתת תוקף לחנייה חייבים להציב בתחילת החנייה תמרור 437 הוא תמרור הנכים הכחול. אלא מה, וכאן הטעות, הציבו את התמרור בקצה החנייה. 

זאת לדעת כי קיים כלל: הוראת התמרור באה אחר התמרור.

לכן על פי אופן הצבת התמרור הנוכחית, מי שיחנה רכבו, שאינו נושא תו נכה, על המלבן הכחול לא עובר עבירה, ומי שיחנה לאחר התמרור עובר עבירה. מבולבלים? קראו את החוק!

על פי קובץ הנחיות להצבת תמרורים של משרד התחבורה 2018 לעניין תחולה של תמרורים, כללי בסיס, עמוד 91 סעיף ג':

הוראת התמרור חלה במקום הצבתו, או ממקום הצבתו, ממנו ואילך...

ככה אמור להיות מוצב התמרור

הוראתו חלה במקום שבו הוצב או סומן, או החל במקום הצבתו ובהמשך הדרך, ולא חל" אחורה" -בדיעבד – על קטע הדרך שלפני מקום ההצבה.

להלן ציוני כמה מקומות בהם נעשתה טעות כזו:

  1. בשד' ירושלים מול אולם היובל
  2. ברח' מורדי הגיטאות מול הכניסה למקיף א'.
  3. ברח' רשב"י 5
  4. ברח' טשרניחובסקי ליד קן בני עקיבא.

יעקבי פנה למוקד העירוני ודיווח על הטעות שבהצבת התמרורים, אך דבר לא השתנה. חלפו 5 שבועות ואז פנה יעקבי גם למנהל המוקד, מר דוד דבש, שהבטיח לטפל בנושא. בשד' ירושלים תוקן והתמרור אכן הוזז למקום הנכון.

ומה עם השאר? יעקבי ממשיך לעקוב.

הכותב - יעקבי שמעון, מתנדב במשטרת התנועה באשדוד.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]