רבים מתושבי העיר הגיעו להלוויתו של יוחאי אלקיים (28) שזינק אתמול לים בחוף המצודה באשדוד כדי להציל נערה טובעת, ומצא את מותו.

אחת מאחיותיו של יוחאי, הקריאה את ההספד שכתבה חברתו: "אני לא יכולה לדמיין אותי בלעדיך. הלב הענק שלך, הרצון שלך להציל ולהיות גיבור הוא שהכריע אותך, רצית להציל חיים. הים לקח לי אותך".

האב על קבר בנו (צילום: שמואל סרדינס)

האח, הרב אבישי ספד לאחיו: "אני לא מאמין שאני עומד פה ואתה שוכב פה. אני בטוח שהיית חלק חשוב אצל כל אחד ואחד. עכשיו, כשאתה הולך, כולנו חסרים אותך. לאחיינים, להורים - כמה תמכת בהם בכל רגע. אמרת שהחיים קצרים, שמעתי פעם משפט, 'רק כשתמצא משהו שאתה מוכן למות בעבורו, תתחיל לחיות'. כך היו החיים שלך, חיים של עזרה, של מנגד, שלא יכול לראות מישהו שקשה לו, היית מוכן למות על זה. כאב לי לשמוע כל מיני חכמולוגים שיודעים לתת עצות ולספר סיפורים, אני רוצה לומר פה, אני את האח הזה לימדתי מה זה ים, אני יודע בדיוק כמה הוא ידע את הים, הוא היה שחיין וצוללן מדהים, הוא ידע בדיוק למה הוא נכנס. תחשבו עם עצמכם, אם הייתם עומדים על החוף והייתם רואים מישהו במצוקה - כמה שווה נפש אפשר להיות ולתת לו לטבוע?"

צילום: דודו חן

הרב הראשי של אשדוד, הרב פינטו, שהודיע אמש לאב על האסון הכבד, ספד אף הוא ליוחאי.

אחותו אתי סיפרה מוקדם יותר על האח האהוב: "יוחאי היה גיבור אמיתי, לא נכנס סתם לים, רק כדי להציל. נכנס בידיעה שיודע לשחות והוא שחיין מצויין, מכיר את כל הסכנות. מדריך כושר וחובש קרבי, גם צוללן ברמה מאוד גבוהה ולכן נכנס להציל. היה שם רק כדי לשחק מטקות, הוא בחיים לא היה נכנס בחוף הזה לים בחוסר אחריות כזאת. פשוט ראה את הבחורה שטובעת ועזב הכל. היה שם בחור בן 18 שגם רצה להציל והוא אמר לו - תעזוב אתה תישאר כאן, ונכנס לבד. הוא הציל את הבחורה אבל מי יציל אותנו".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]