עובדים בנמל אשדוד והסביבה מתלוננים על מכת כלבים משוטטים, פראיים, שנמצאים בתחומי הנמל והסביבה. מדובר בכמה עשרות כלבים שמסתובבים באין מפריע בתחומי הנמל, ועל פי חלק מהדיווחים חלקם מהווים איום על העובדים במקום. 

עובדת בנמל סיפרה לאגודת צער בעלי חיים ישראל: "הכלבים תוקפים לא רק בני אדם אלא גם את הכלבים הקטנים. השבוע הם קרעו לגזרים את אחד הכלבים ושמעתי את הצרחות שלו עד המשרד שלי. זה היה מזעזע".

דובר אגודת צער בעלי חיים ישראל, גדי וינטר-אורסיאנו: "זה התחיל מלהקה של חמישה כלבים וכיום יש קרוב ל־30 כלבים, רעבים, צמאים ואלימים".

לדברי הדובר, נעשו פניות לעיריית אשדוד והן למשרד החקלאות, שבשיחות עימם ציינו כי הם לא דווחו על נשיכות שבוצעו על ידי כלבים משוטטים באיזור. 

גדי מזהיר מהתפרצות של כלבת, ומציין כי האגודה הציעה אף לסייע באיסוף הכלבים, וגם לדאוג לאימוץ לכלבים שניתנים לאימוץ. "תפיסת כלבים כאלה הכרחית ונחוצה להתקיים ככל האפשר מהר וללא דיחוי. עצוב שכך בוחרים להתעלם ממצוקה כל כך קשה. מקומם של הכלבים לא ברחוב, לא נטושים במקום שהם עלולים להיפגע, להיות נתונים לחסדיהם של עובדים עם לב רחום שישקו ויאכילו אותם".

באגודה מציינים כי אין להם טענות להנהלת נמל אשדוד, שהתריעו והדיווחו על הכלבים המשוטטים. "מה מחכים? שתתפרץ כאן כלבת?" אומר גדי לאשדוד נט.

מעיריית אשדוד, שנמל אשדוד נמצא בתחומה, נמסר:

"בעיית הכלבים המשוטטים בנמל אשדוד ידועה ומורכבת בשל אופי ומבנה הנמל.

עם העלאת הנושא נערכה עבודה משולבת של השירות הווטרינרי, נציגי משרד החקלאות ונציגי הנמל על מנת להביא לפתרון הבעיה.

פניית האגודה לתקשורת, אם היתה כזאת כדבריך, אינה ראויה שכן אנשי האגודה יודעים שהנושא מטופל וכחלק מהטיפול, בהמשך לעבודה המשותפת הנ"ל, נקבע מועד לסיור משותף, בהשתתפות נציגי השירות הווטרינרי, הנמל ועמותת צער בעלי חיים".

וידאו באדיבות אגודת צער בעלי חיים ישראל

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]