מתן פרידמן מוכר לרבים בעיר גם כספורטאי מצטיין בג'ודו. הוא קצר מדליות רבות בחייו, התחרה במכביה ובשנת 2012 זכה לאות המצויונות על שם אילן רמון בתחום הג'ודו.

פרידמן, שלמד במקיף א' באשדוד, התגייס לחיל האוויר וחזר למקיף בתור מפקד שלוחת אשדוד בחיל האוויר, שם הוא עדיין משרת. 

בחודש מרץ השנה הכל התהפך כאשר רכב פגע באופנוע בו רכב מתן. אחיו התאום ואביו של מתן היו לא רחוקים ממקום התאונה, והיו הראשונים להגיש לו עזרה. הוא פונה לבית החולים במצב קשה, שם חלה התדרדרות במצבו והוא היה מחוסר הכרה ובסכנת חיים. ברחבי העיר נישאו תפילות רבות לרפואתו ואחרי ימים מתוחים, שב מתן להכרה

הוא עבר שני ניתוחים בבית החולים, עבר לתהליך שיקום בבית החולים תל השומר, חזר לבית החולים אסותא באשדוד למחלקה האורטופדית בראשותו של ד"ר דרקסלר. השבוע צולם מתן צועד, עדיין נעזר בקביים, אך לפני חמישה חודשים הרגע הזה היה נראה רחוק מאוד. 

בעמוד הפייסבוק כתב פרידמן וריגש רבים:

"כמעט 5 חודשים אחרי שברגע אחד נקטע רצף חייך בתאונה שכזו, אתה מבין בכל יום ששום דבר לא מובן מאליו בחיינו.

אני מודה בכל יום על החיים ועל המצב שהצלחתי להגיע אליו בשיקום ובהשקעה רבה - לעמוד וללכת על רגליי.

מכתב התודה של מתן לאורטופדיה בבית החולים אסותא

בשיחה השבוע עם אשדוד נט אומר מתן פרידמן: "אני לאחר שיקום בתל השומר של חודשיים וחצי, ממשיך שיקום יום בבית. המון טיפולי טיפולים פיזיוטרפיה והידרו טרפיה. המטרה היא להמשיך להשתקם כדי לחזור ללכת באופן מלא וללא תמיכה כלשהי".

מה אומרים הרופאים על ההתקדמות שלך?

"אמנם יש עוד דרך ארוכה עד לחזרה לעצמאות ותפקוד מלא, אבל השיקום הוא בכיוון הנכון, והוא בזכות מוטיבציה לטיפולים ולהשתקם. יש עוד על מה לעבוד".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]