צילום מסך: clearsky

חברת מודיעין הסייבר הישראלית ClearSky הודיעה הערב (יום ה') כי ארגון הטרור מפיץ בשעות האחרונות תוכנת ריגול לסמארטפונים, המתחזה לאפליקציית "צבע אדום" (אפליקציה שמקפיצה התראות צבע אדום בעת שיגור טילים). חמאס מנסה לגרום לישראלים להתקין את התוכנה הזדונית על הסמארטפונים שלהם בניסיון להשתלט על המכשירים ולרגל אחריהם.

אל האפליקציה הזדונית מגיעים דרך אתר אינטרנט מזוייף המתחזה לאתר "צבע האדום" הישראלי. בחמאס מנסים, לפי ההערכה, לפתות ישראלים להוריד את האפליקציה המזויפת מהאתר הזה באמצעות פרופילים מזוייפים בפייסבוק או בוטים בטוויטר, מיילים ודרכים נוספות.

מנכ"ל Clearsky בועז דולב מסר כי "במסגרת פעילות הניטור שלנו גילינו את האתרים המתחזים שמובילים להורדת תוכנה זדונית. כאשר מורידים את האפליקציה, היא משתלטת על הטלפון הסלולרי ומאפשרת למפעיל לעקוב אחר המכשיר, ליטול את מיקומו, לבצע צילומים, הקלטות שמע, ולבצע באמצעותו שיחות, משלוח הודעות וכל פעולה אחרת שהמכשיר יודע לבצע". לדבריו, "על פי סדרה של נתונים שנאספו, ניתן לראות כי חמאס תזמן את המתקפה כזרוע הסייבר של מתקפת הרקטות הנוכחית על ישראל".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]