למרות מבצע האכיפה אותו החלה עיריית אשדוד כבר לפני חודשים, נערים ונערות ממשיכים לסכן את עצמם בנהיגה חסרת אחריות בכבישי העיר. מדובר בנהיגה שלא על פי חוקי התנועה, התפרצות לכבישים, נסיעה בין מכוניות והסעת נוסעים נוספים על גבי האופניים.

לפני מספר שבועות הבאנו סרטון בו תועדו 3 נערים על אופניים אחד, חוצים צומת באור אדום. כעת, סרטון של אור ירוק חושף שוב את התופעה המסכונת בכבישים.

מתחילת שנת 2018 נהרגו 12 רוכבי אופניים חשמליים – בשנת 2017 כולה נהרגו שבעה רוכבי אופניים חשמליים. 697 בני אדם אושפזו בבתי החולים בשנת 2017 לאחר שהיו מעורבים בתאונת דרכים במעורבות אופניים חשמליים – שני מאושפזים בכל יום בממוצע, כך עולה מניתוח של עמותת אור ירוק לנתוני מכון גרטנר.

מעמותת אור ירוק נמסר: "בחופש הגדול ילדים רבים נמצאים בדרכים והסיכון להיפגע בתאונות עלול לעלות. אנחנו רואים לא מעט מקרים בהם משחקים בכביש נגמרים בתאונות ובנפגעים. על המדינה והרשויות להגביר בתקופות אלה של חופשה את ההסברה אודות הסכנות בכביש וכן לדרוש הוספה של ניידות לכבישים בכדי להרתיע את האזרחים מלבצע עבירות תנועה שמסכנות את חייהם ואת חיי יתר משתמשי הדרך. רק בנוכחות של משטרה חזקה, משמעותית ואינטנסיבית נוכל לצמצם את כמות התאונות והנפגעים".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]