עובדי סקטור התפעול שיבשו את העבודה, בשבוע שעבר, בפריקת אניות מלט בעלות מתקן לפריקה עצמית. הנהלת נמל אשדוד פנתה בדחיפות לבית הדין האזורי לעבודה בב"ש ודרשה  להוציא צווים בהולים להןרות לעובדים לחזור לעבודה מלאה בפריקת אוניות המלט.

שופט בית הדין יוחנן כהן קיבל ביום חמישי את דרישת הנהלת הנמל והוציא את הצווים המבוקשים במעמד צד אחד וקבע דיון לאתמול במעמד שני הצדדים.

בדיון שהתקיים אתמול וקבע כב' השופט יוחנן כהן כי על העובדים לקיים את ההסכמים החתומים והוציא צו המורה לעובדים לחזור לעבודה מלאה ותקינה בפריקת אוניות המלט בעלות מנגנון לפריקה עצמית.

אניות המלט העצמאיות הינן אניות אשר מביאות עימן מטען מלט בתפזורת אשר נפרק באופן ישיר למשאיות הובלה ולכן הן נוחות לתפעול וצוות העבודה האחראי על פריקתן מונה אתת אחד בלבד וזאת בניגוד למטען שלא מגיע בתפזורת, המצריך מספר רב של אתתים בצוות.

יחצ

מנכ"ל  חברת נמל אשדוד יצחק בלומנטל הוסיף כי החברה איתנה ועקבית בעמדתה כי על העובדים לקיים את הסכמי העבודה ולא תהסס לפנות לבית הדין לעבודה על מנת לאכוף את ההסכמים חתומים.

עוד הוסיף כי בעידן בו קיימת תחרות עזה בפריקת מטעני מלט בין הנמלים ישנה חשיבות רבה לאיכות השירות הניתן ללקוחות החברה במגזר זה ולביצוע העבודה ע"י עובדי הנמל בכך שהוא את הכמויות הנפרקות  בנמל דבר אשר חשוב לאיתנותה הפיננסית של החברה ולעובדי החברה.

מהנהלת חברת נמל אשדוד נמסר: "דווקא בעיצומו של משא ומתן לרפורמה החליטו העובדים להפר הסכמים ולשבש את העבודה על אניות המלט.

נמל אשדוד נאבק על מנת לשמור על לקוחותיו  ורמת השרות הניתנת להם. העובדים חייבים להבין שראשי הוועדים לא רואים את הדברים בצורה הזו. חברת הנמל תמשיך להיאבק בכדי שלקוחות הנמל ייהנו משירות יעיל וזמין עבורם".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]