ההסלמה החלה בחילופי אש כבדים שבמהלכם נורה למוות לוחם צה"ל, והמשיכה בתקיפות נרחבות של חיל האוויר.

צה"ל כבר התכונן לכניסה אל תוך רצועת עזה והכין פעולה מאוד נרחבת. בחמאס הבינו לקראת מה הם הולכים ושממשלת ישראל הפעם לא רק מאיימת אלא מתכננת מבצע רחב היקף ובעקבות כך נזהרו מלחמם את הגזרה יותר.

דובר חמאס פאוזי ברהום הודיע הלילה (שבת) כי הארגון הסכים להפסקת אש עם ישראל בעקבות ההסלמה החמורה שהחלה אתמול. הודות למאמצים של מצרים והאו"ם.

וכך למרות ההתקפות של צה"ל הפעם השקט נשמר מצד החמאס במשך כל הלילה. 

לוחם צה" נהרג בעת שהיה בסיור. הירי לעברו הוביל לחילופי אש בגבול עזה, שבהם נהרגו ארבעה מחבלים, חברי הזרוע הצבאית של חמאס. בצה"ל אמרו כי הלוחם, שהיה עם אפוד קרמי, נהרג מקליע שפגע בחזהו. תחילה הוזעק מסוק לפנותו כשמצבו מוגדר קשה, אך מותו נקבע בשטח.המפקדות שהותקפו

 "ליל המפקדות":

מטוסי קרב, כלי טיס נוספים וטנקים, תקפו כ-60 יעדי טרור ברחבי הרצועה.

במסגרת התקיפה הנרחבת הושמדו כליל המפקדות של הגדודים זייתון שבצפון הרצועה, אל-בורייג' במרכזה, וחאן יונס בדרום ופגע במערכי הפיקוד והשליטה של החמאס, באמצעי הלחימה, התשתיות הצבאיות, ההגנה האווירית ומערכי האימונים והלוגיסטיקה של חמאס. מכאן ניתן השם למבצע - "ליל המפקדות".

שר הביטחון אביגדור ליברמן שיגר אזהרה לראשי חמאס:
"אנחנו משתדלים להיות שקולים ואחראים, אך ראשי חמאס בכוח מובילים אותנו למצב של אין ברירה, למצב שאנחנו נצטרך לצאת למבצע צבאי רחב וכואב לא למראית עין, אלא מבצע צבאי רחב וכואב.

הבעיה האמיתית היא השחיקה בהרתעה, שינוי במשוואה וכמובן תחושת הביטחון שהיא לא פחות חשובה מהביטחון עצמו ולהשלים עם מציאות כשבסוף שבוע האחרון התושבים בעוטף עזה נאלצו 20 פעם לרוץ למקלטים או להפוך הכנת ממ"ד לחלק בלתי נפרד מההכנות לשבת - דבר כזה אנחנו לא נקבל".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]