ליכולת אחסון מכולות לגובה יש חשיבות אסטרטגית גבוהה: כל "קומה" של מכולות מגדילה בעשרות אחוזים את יכולת האחסון של הנמל.

בחברת נמל אשדוד מעריכים כי בעקבות המהלך יגדל מספר המכולות שניתן לאחסן בנמל לכחצי מיליון מכולות - גידול של כ-20% לעומת סך המכולות המקסימאלי הניתן לאחסן כיום. 

בנוסף, הנמל יוכל להגדיל את כמות המשאיות הנכנסת בשעריו במשמרת היום ב-10%. סך התרומה של אחסנה בגובה 6 מכולות יעמוד על למעלה ל-2 מיליון שקל בשנה.

על פי הערכות חברת נמל אשדוד תחזית המטענים מראה גידול עקבי של 4% בסגמנט של מכולות ריקות, המהווים גידול כללי של כ-15 אלף מכולות ריקות בשנה.

העלייה לגובה אחסנה של 6 מכולות תאפשר קליטת כ-15 אלף מכולות ריקות נוספות בשנה - בהתאם לתחזית הגידול.  

יחצ

אורנה האוזמן בכור אמרה בנושא: "המהלך הנוכחי יאפשר לחברה לשפר ולייעל את השירות הניתן ללקוחותינו בתחום המכולות שיהווה את עיקר התחרות בנמלי הים.

קיימת כיום מצוקה בשטחים עורפיים לאחסנה באזור אשדוד והעלייה לגובה 6, ולאחר מכן לגובה 7, תאפשר לנו למשוך לנמל אשדוד לקוחות נוספים. 

"הנמל נמצא בעיצומה של היערכות להתעצמות התחרות, ומפנה שטחים על ידי עלייה לגובה. אנחנו ממשיכים להציב את צורכי הלקוח במרכז ופועלים לשיפור מתמיד של מערך שירות הלקוחות ומיצוב הנמל כשחקן תחרותי ואסטרטגי".

*באדיבות כלכליסט

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]