מקיף חדש בעיר. למעשה מדובר במקיף ישן- חדש. מקיף אמית ב' יהפוך להיות מקיף טכנולוגי על בסיס בית ספר "צומח". 

אמש (ג') התקיים ערב חשיפה לתיכון במתכונתו החדשה בשתתפות עשרות הורים ותלמידים חדשים שבאו להתרשם ולהירשם.

המאבק לאי סגירתו של מקיף ב' מתנהל כבר תקופה ארוכה, למעשה מזה שלוש שנים מאז ההודעה על סגירת המקיף, החליטו כמה גורמים בעיר, לנסות לשנות ההחלטה.

120 מכתבים נשלחו לחברי הכנסת שהחלו לשאול שאלות והעלו את המאבק לאי סגירת המקיף על נס. 

המתכונת של המקיף החדש תהיה בשלבים, סיום המחזור האחרון של המקיף במתכונת הנוכחית ורישום חדש למגמה טכנולוגית מכיתה ט' ובנייה של אותו מחזור נערים ונערות. חשוב לציין שמדובר במקיף טכנולוגי שישמור על צביון ממלכתי- דתי. 

בתיכון הטכנולוגי החדש אמי"ת ב' יזכו התלמידים בשילוב זכאות לתעודת בגרות והסמכה טכנולוגית עם אפשרות להמשך טכנאים/הנדסאים יג-יד. 

צילום: מרים בריח

בערב החשיפה לקחו חלק ונשאו דברים יו"ר ארגןון המורים ומראשוני מקיף ב', רן ארז, שהיה ממובילי יוזמת הפיכת מקיף אמי"ת ב' לתיכון טכנולוגי, ד"ר צבי ירבלום ראש אגף חינוך טכנולוגי ברשת אמי"ת, מר דני קליין ראש אגף החינוך העל-יסודי באשדוד, והרב אביגדור ויצמן מנהל קהילת דרום ברשת אמי"ת.

רכז התקשוב ומגן סייבר, יעקוב זיכר אמור להיות האחראי על המגמה החדשה, ויחד עם הרכזות  והמורים שחלקם ישארו בתפקידם הציגו את המגמות החדשות שיפעלו במקיף.

מנהלת התיכון סימה פרץ אמורה להמשיך בתפקידה לפחות לשנה הקרובה, ובמקיף יגייסו כמובן מורים שיגיעו מהתחום הטכנולוגי. 

חשוב לציין שתנועת "אשדודים", הייתה הראשונה שתמכה ונרתמה למאבק, ועזרה לאורך כל הדרך. 

עופר צבאן מועד ההורים העירוני ואחד ממובילי המאבק אמר בנושא: "מדובר בהחלטה חשובה שמהווה סגירת מעגל עבורי, אחרי מאבק לא פשוט של 3 שנים, מקיף ב' יישאר ולא יסגר.

לאורך כל הדרך, היו המון שותפים שעזרו ותמכו ובראשם ראש העיר, ד"ר יחיאל לסרי, מנכ"ל העירייה, אילן בן עדי, מנכ"ל רשת אמית, אמנון אלדר ויו"ר ארגון המורים הארצי, רן ארז שעזרו מאד בנושא.

ההסבה של המקיף למקיף טכנולוגי ייתן מענה לבני נוער מהעיר שלא יצטרכו למצוא פתרון מחוץ לעיר לשנת הלימודים הקרובה".

ההערכות מדברות על כ- 80-100 תלמידים ותלמידות שירשמו לשנת הלימודים הקרובה בתיכון החדש.

מתנועת אשדודים נמסר:

"ניצחון חשוב לתלמידי, הורי ומורי מקיף ב' ולכל תושבי אשדוד. מאבק תושבים שהחל לפני שלוש שנים סוגר מעגל - מקיף אמי"ת ב' לא ייסגר ויהפוך לתיכון טכנולוגי תנועת אשדודים מבקשת להודות לעופר צבאן יו"ר ועד הורי מקיף ב' שניהל את המערכה בחוכמה ונחישות, למורים, להורים ולכלל תושבי העיר שתמכו ולקחו חלק במאבק למען מקיף ב'.

למען מאות בני נוער ועוד מאות משפחות נוספות שלא יאלצו לממן הסעות לדרום העיר או לוותר על מוסד חינוכי התואם את הרוח והערכים המשפחתיים בהם בחרו. תודה מכל הלב".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]