נולד במשקל 850 גרםדוד ויוליה חיכו בציפייה רבה להריון ולידת ילדם השני. יוליה נכנסה להריון והכל התנהל כשורה, עד שבשבוע ה-15 החל להופיע לה דימום. 

"הדימום האחרון היה מסיבי ומשמעותי ומלווה בכאב עז. הצלחתי למשוך עד שבוע 21 ובסקירת מערכות התגלתה מחיקה כמעט מלאה של צוואר הרחם", מספרת לאשדוד נט יוליה.

היא הובהלה לבית החולים אסותא באשדוד באמבולנס, עם חשש כבד בליבה להמשך ההריון, אך בבית החולים הכל משתנה. "הייתי במעקב בבית החולים עד שבוע 24 ובשבוע 24 אושפזתי במחלקה להריון בסיכון.במחלקה קיבלתי טיפול מסור ותומך. דאגו להרגיע אותי והרגשתי שאני בידיים טובות. החששות היו עדיין קיימים, אך עם הרבה אופטימיות שהכל יהיה בסדר", אומרת יוליה.

בשבוע ה-26 הייתה לה ירידת מים, יוליה נותרת באשפוז והשגחה צמודה לעוד 10 ימים לפחות, ואז בשבוע ה-27 היא מועברת לחדר ניתוח, שם בהרדמה מלאה היא עוברת ניתוח קיסרי. "כך נולד לעולם הבן המתוק שלנו, ששקל בלידתו 850 גר'. בזמן שהתאוששתי מהרדמה הבן שלי עבר לידיו הנאמנות של רופא הפגייה, אשר הגיע במהרה מהבית לאחר שנודע לו על הניתוח".

דוד ויוליה - ההורים המאושרים

חמישה ימים לאחר הניתוח הקיסרי יוליה משתחררת לביתה. בנה נותר בפגייה בעקבות משקלו הזעיר (כאמור 850 גרם). היא מגיעה בכל יום אל הפגייה, עוקבת אחר הטיפול המסור בבנה. "יש הרבה חששות, במשקל שכזה ובשבוע מוקדם, הסיכונים הם רבים. אבל טיפלו בנו באהבה רבה וברגישות. הצוות השקיע את כל כולו לדאגה לבן שלי ולילדים אחרים בפגייה". 

חודשיים אחרי הלידה, כשהוא במשקל של 2.5 קילוגרם, משתחרר בנה מהפגייה. "אנחנו בבית! לאורך כל התקופה זה היה נראה רחוק כל כך, היו עליות וירידות, אבל תמיד נתנו לנו תקווה והחדירו בנו אופטימיות", מספרת יוליה ומוסיפה: "בזכות כל אותם האנשים שדאגו לי ולו בבית החולים אסותא אשדוד, אין מילים לתאר כמה אני מודה לכם! אני אומרת את הדברים והדמעות זולגות לי מאושר. תודה לאל ולמלאכים בלבן ובתכלת שהצילו את הבן שלי וגם דאגו לי".

קצת על הפגייה בבית החולים אסותא באשדוד:

מתוך אתר אסותא

את מחלקת הפגייה והטיפול הנמרץ בילודים מנהל ד"ר עומר גלובוס, לצד רופאים מומחים נוספים, מתמחים, אחים, אחיות וצוותי סיוע רפואי – לכולם ניסיון עשיר בתחום הנאונטולוגיה והטיפול הנמרץ בילודים.

לדברי ד"ר גלובוס: "במחלקת היילודים והפגים אנו פועלים על מנת לשמור על הקשר החיוני כל כך בין האם לתינוקה הרך, תוך מתן הטיפול הרפואי הטוב ביותר. במהלך השהייה בפגייה, לצד המקצועיות הנדרשת למתן טיפול רפואי מיטבי, אנו זוכרים כל העת כי שהייה זו עשויה להיות קשה ומטלטלת עבור המשפחות.

תפקידנו לדאוג לבריאות הילדים, אך לא פחות מכך לסייע למשפחה, לעבור תקופה זו באופן הטוב ביותר. אנו מעודדים שיח פתוח עם הצוות הרפואי, שקיפות מלאה במידע ושיתוף ההורים בשגרת הפגייה, בטיפול בפג, בהכנה לקראת השחרור ובהכנות למעקב באמצעות הרפואה בקהילה".

במסגרת הפגייה פועלים 15 עמדות פגים ובהן הציוד הטכנולוגי המתקדם ביותר, מתוכן 5 עמדות טיפול נמרץ ביילוד שבהן מטופלים פגים ותינוקות הזקוקים לכך. 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]