גשר הולכי רגל מתוכנן להבנות מעל שדרות מנחם בגין, בין רובע ט' לרובע המיוחד - סמוך לבית החולים אסותא. הגשר אמור לחבר בין שני הרובעים ולהקל על הולכי הרגל. הדברים התבררו בתגובה שהעבירה עיריית אשדוד למערכת אשדוד נט במסגרת שאילתא על עבודות הגל הירוק (יעלה בידיעה נפרדת).

כזכור, גשר הולכי רגל מתוכנן להבנות גם בכביש S (משה סנה) בין רובע ג' לבית העלמין. בינתיים הפרויקט תקוע, ולמרות שעברו שנים מאז הדיווח על הכוונה להקים גשר ותקצוב שמקבל הפרויקט במסגרת תקציב הפיתוח - לא ברור מתי הוא ייבנה. 

בנוסף, גשר הולכי רגל היה מתוכנן לקום מעל שדרות הרצל, בין רובע ד' לרובע ה' בסמוך למקיף ד'. גם פרויקט זה טרם ברור מתי יתוכנן וייבנה.

האם גשר הולכי רגל נחוץ מעל שדרות מנחם בגין?

בקטע בו אמור לקום הגשר (על פי הבנתנו) קיימים שני מעברי חציה במרחק לא רב אחד מהשני, האחד קיים במנחם בגין - המשנה והשני במנחם בגין - אלטלנה. האם זה מצדיק להקים גשר בין שניהם?

בשדרות משה סנה, באזור בית העלמין לא קיים מעבר הולכי רגל לאורך קטע כביש ארוך במיוחד. באזור זה התרחשו לא מעט תאונות במעורבות הולכי רגל שחצו את הכביש הסואן. 

גם בקטע בשדרות הרצל - בין רובע ד' לרובע ה', תלמידים רבים עושים דרכם ומקיף ד' ומוסדות נוספים באיזור וחוצים את השדרה העמוסה.

גשרים אלה חשוב יותר שייבנו עוד לפני הגשר מעל מנחם בגין. אם אפשר את שלושתם יחד, מה טוב. 

על פי העירייה, העבודות על השלב השלישי בפרויקט הגל הירוק צפויות להתחיל בפברואר 2019.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]