האופניים החשמליים הפכו להיות זמינים לצעירים, וכיום תמצאו רבים מהם נוסעים ברחובות וכבישי העיר על כלי התחבורה שמונע על ידי אנרגיה חשמלית.

נערים ונערות שנוסעים על אופניים חשמליים, לא פעם מצפצפים על חוקי התנועה, חוצים רמזורים באדום ומסכנים את חייהם. בתיעוד שהגיע למערכת אשדוד נט, ושצולם בימים האחרונים, נראים שלושה נערים רכובים על אופניים חשמליים, עומדים באחת הצמתים בעיר וחוצים באור אדום. 

על פי נתוני אור ירוק, באשדוד אושפזו כתוצאה מתאונה עם אופניים חשמליים 17 צעירים. אחוז לא קטן מהנפגעים סבלו מפגיעת ראש, מאחר ולא חבשו קסדה.

ארז קיטה מנכ"ל עמותת אור ירוק, אמר בעת פרסום הנתונים על הנפגעים בקרב רוכבי האופניים החשמליים: "העלייה במספר המאושפזים כתוצאה מתאונות אופניים חשמליים מצביעה על גודל המחדל של משרד התחבורה והבטיחות בדרכים לאורך השנים האחרונות. כדי לצמצם את מספר הרוכבים הנפגעים בתאונות דרכים חייבים לשלב כוחות בהגברת האכיפה וההסברה ובעיקר חייבים להתחשב בבטיחות הרוכבים ולסלול עבורם שבילי רכיבה יעודים ורציפים כדי להפריד אותם מכלי הרכב ומהולכי הרגל. יותר מאחד מכל עשרה רוכבים שאושפז נפצע קשה או שסבל מפגיעת ראש ולכן במשרד התחבורה והבטיחות בדרכים חייבים כבר מחר בבוקר לחוקק חוק שיחייב כל רוכב בכל גיל לחבוש קסדה במהלך רכיבה. מספר הנפגעים בתאונות אופנים חשמליים רק הולך ועולה דבר שמחייב התגייסות של כל הגורמים האחראיים".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]