מכתב התביעה עולה כי בחודש ספטמבר לפני כשלוש שנים המטופלת הגיעה למרפאתו של הרופא ולאחר שסיכמו על תכנית הטיפול, הרופא הבטיח לה חגיגית כי הטיפול יהיה קצר ובסופו השניים שלה יהיו "יפות ביותר". המטופלת ביקשה לדחות תחילת הטיפול עקב אירוע משפחתי אשר עליה להשתתף בו, אך הרופא הבטיח כי הטיפול יסתיים תוך שבועיים לכל היותר וכי היא תגיע לאירוע עם שיניים "מושלמות ויפות" כלשונו.

הרופא הרגיע את המטופלת והסביר כי מדובר בטיפול קל ביותר שלא טומן בתוכו סיבוכים אפשריים. אך הבטחות לחוד ומציאות לחוד: הכתרים היו מגושמים, לא אסתטיים, לחצו על החניכיים, מנעו מהמטופלת לסגור את הפה, גרמו לה לכאבים חזקים וסבל רב.

הרופא הבטיח כי לאחר מספר טיפולי שורש, הכאב יחלוף אך הכאב לא רק שלא חלף, אלא אף החמיר והחניכיים סביב אחד הכתרים החלו להתנפח ולדמם.

הכתרים הקבועים שחזרו מהמעבדה לא התאימו והרופא חזר על המדידות 6 פעמים נוספות. לאחר הדבקת הכתרים התברר כי הם עבים ומגושמים והמטופלת לא יכלה לסגור את שיניה וסבלה מכאבים עזים בשיניים ובחניכיים. בנוסף  הכתרים גרמו לגירוי בלחי והמטופלת איבדה התחושה בשפה העליונה ובאף.

הרופא הגיב לתלונותיה הקשות באומרו כי היא צריכה להתאזר בסבלנות וכי מדובר באי נוחות זמנית.  אך לאחר שהמשיכה לסבול מכאבים קשים  עד כדי כך שלא יכלה לתפקד בחיי היומיום, המטופלת  ביקשה מהרופא שיסיר את הכתרים. הרופא טען כי לא ניתן לעשות זאת, כיוון שהם הודבקו בדבק קבוע, זאת  בניגוד לבקשתה כי יודבקו בדבק זמני.

בכתב התביעה נטען כי המטופלת הגיעה למרפאת רופא השיניים פעמים רבות במהלך שנה שלמה אך ללא הואיל. לאחר שהרופא ביצע צילום פנורמי הוא קבע כי יש להחליף את כל הכתרים בלסת העליונה. ארבע ניסיונות להמיס את הדבק כשלו ולכן החליט לחתוך את כתרי החרסינה והתקין במקומם כתרים זמניים.

בשלב זה החניכיים התנפחו ודיממו מאוד ובהמשך הכתרים הזמניים החלו ליפול אחד אחד. מאחר והמטופלת המשיכה לסבול מכאבים עזים בשיניים, בכתרים ובלסת התחתונה, היא החליטה להפסיק הטיפולים אצלו.

מומחה בתחום הכירורגיה של הפה ולסת שבדק את האשה קבע כי טיפולו של רופא השיניים היה רשלני ולקוי והעריך את הנזק במעל ל-400 אלף ₪.

הרופא עשה הכל בכדי לחמוק מלהתמודד למרות המעשים הרשלניים, אך בית המשפט נענה לטענות באי כוחה של המטופלת עורכי הדין גיל וניצן הראל ופסק כי על רופא השיניים לשלם למטופלת פיצוי של מעל לחצי מיליון, כולל שכר טרחה והוצאות משפט.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]