ארבעה חודשים אחרי שהצליח עורך הדין ערן דמרי לבטל דוח וכתב אישום שקיבל תושב העיר שאכל לחמניה, ושוטרת נתנה לו דוח על החזקת טלפון ביד - מקרה נוסף עם אותה השוטרת. הפעם מדובר באי מתן זכות קדימה להולכת רגל. אלא שמצלמות העירייה הצליחו להפריך את כל מה שכתבה השוטרת בדוח לנהג.

בדוח כתבה השוטרת: "בהיותי בניידת לבנה סמויה על שדרות ירושלים ממערב למזרח כאשר אני בנתיב השמאלי מתוך שניים, הבחנתי ברכב הנ"ל (מאזדה בצבע אפור -נ"ב) נהוג כאשר מעבר חציה צבוע בתמרור 306 מוצב תקין במקום. כאשר הולכת רגל כבת 20 לערך היתה על החציה מדרום לצפון כאשר הרכב בנתיב הימני עצר, הנהג הנ"ל המשיך בנסיעה. קשר עין רציף מרגע זיהוי העבירה ועד לעצירתו, כאשר כרזתי לו נעצר על משה סנה, היה לבדו, אור יום, ראות טובה, הוסברה לו מהות העבירה".

די בצפיה בסרטון ממצלמות העירייה כדי להבין עד כמה רחוק התיאור מהמציאות. בסרטון רואים בבירור כי הולכת הרגל מגיעה למעבר החציה רק לאחר שהנהג כבר השלים את חצייתו. ואם לא די בכך, אזי כדי ליצור עבירה ציינה השוטרת: "כאשר הרכב בנתיב הימני עצר, הנהג הנ"ל המשיך בנסיעה". הניידת הסמויה, כפי שניתן לראות, ממוקמת במקום ממנו ניתן להבחין בבירור באופן השתלשלות האירוע.

רכב המזדה שקיבל את הדוח והניידות הסמויה

בעקבות הפרסום לפני ארבעה חודשים, לעורך הדין דמרי הגיעו פניות רבות שנוגעות לדוחות תנועה שניתנו לתושבי העיר, לכאורה מפוברקים. הכתבה שהתפרסמה באתר וואלה חדשות. 

עו"ד ערן דמרי (צילום יח"צ)

עו"ד ערן דמרי: "על המשטרה לערוך בדק בית מקיף בעיניינה ולשקול האם יש מקום לאפשר לשוטרת שהפרה את הקוד האתי הבסיסי להמשיך ולעבוד במשטרת ישראל. אין לי ספק שהמקרים שהתגלו הם רק טיפה בים של אירועים בהם נטפלה אשמה על נהגים תמימים שמלבד תשלום קנס, גם ספגו נקודות על לא עוול".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]