עו"ד חני בן שמחון

"בכל הנוגע לתאונות דרכים חשוב לדעת כיצד לקבל פיצוי מקסימלי בשל נזקי גוף לאחר התאונה" אומרת עורכת הדין חני בן שמחון ממשרד עורכי הדין בלטר את בן שמחון.

באמצעות טיפול נכון ניתן להגיע להסדר פיצוי ראוי, כפי שקיבלה תושבת אשדוד כשרכב פגע ברכבה.

תחילה חשוב לקבל את הפרטים הרלוונטיים מיד לאחר התאונה:
הפרטים המלאים והמדויקים של הרכבים המעורבים בתאונה לרבות מספרי פוליסות הביטוח, הכתובת והמיקום המדויק של האירוע, פרטיהם של הנהגים האחרים, פרטי העדים לתאונה והפצועים.

לעיתים יש צורך גם לצלם את הנזק שנגרם לרכב המעורב בתאונה וזאת על מנת שחברת הביטוח תוכל להתרשם מעוצמת הפגיעה.

הדבר החשוב ביותר הוא לפנות לקבלת טיפול רפואי ראשוני מיד לאחר התאונה, יש לפרט בפני המוסד הרפואי אליו נעשתה הפנייה את נסיבות קרות התאונה, וחשוב שהנפגע ידגיש ממה בדיוק הוא סובל כתוצאה מהתאונה על מנת שגם לתלונותיו יהיה תיעוד. תוך כדי מתן הפרטים הללו יש לוודא שהכל נרשם בדו"ח הרפואי, וכי הנפגע מקבל לידיו העתק של הדו"ח הרפואי שנערך.

על הנפגע בתאונת דרכים לפנות לתחנת משטרה ולדווח על קרות התאונה, לאחר הדיווח יקבל הנפגע טופס "אישור משטרה" אישור זה חיוני לצורך המשך הטיפול בתיק מול חברת הביטוח.

ברוב המקרים, נזקי גוף נוטים להתגבש רק כעבור חודשים רבים ולעיתים אפילו לאחר שנה מיום התאונה. לכן, על הנפגע לדאוג לקבל את כל הטיפולים הרפואיים הנחוצים במהלך התקופה הנ"ל, תוך שהוא פונה לרופאים המתאימים לפי תחום מומחיותם (אורטופד, נוירולוג וכו'), ומוודא שהם רושמים בתיקו הרפואי את כל תלונותיו והטיפולים שהוא מקבל. חשוב מאוד לשמור את כל המסמכים הרפואיים הנוגעים לתאונה ואת כל הקבלות אודות טיפולים, תרופות וכו'.

ניהול תיק פיצויים של נפגעי תאונות דרכים מחייב ידע וניסיון בהתנהלות מול חברות הביטוח. הצעות הפשרה צריכות להיבחן בשבע עיניים ולהיתמך בייעוץ רפואי מוסמך וצמוד, שכן הסכמה לפשרה משמעותה, פעמים רבים, ויתור פוטנציאל הפיצוי האמיתי של התיק.

יובהר, כי המידע המוצג בכתבה הינו מידע כללי בלבד, ואין בו כדי להוות ייעוץ או חוות דעת משפטית, כמו כן במקרים של תאונות דרכים מומלץ להיוועץ עם עו"ד מומחה בתחום נזקי הגוף.