המוקד העירוני הולך לעבור מהפך

המוקד העירוני בעיריית אשדוד הולך לעבור בקרוב מאוד מהפך משמעותי. במסגרת פרויקט הגל הירוק הולך לעבור המוקד שיפוץ והרחבה משמעותיים ביותר, בעלות של כ-10 מיליון שקלים. 

העבודות יתבצעו, כך על פי המכרז שהוציאה עיריית אשדוד, בשתי משמרות על מנת לעמוד בלוח הזמנים הצפוף לסיום הפרויקט. 

על פי המכרז אותו הוציאה עיריית אשדוד, מטרת מרכז הבקרה והשליטה: "מרכז הבקרה העירוני אשדוד יאפשר שיפור רמת הניידות ואיכות החיים של כלל צרכני התחבורה בעיר מתוך גישה מערכתית משולבת המתחשבת במכלול צרכי העיר, בתיאום עם מערכות בקרה ותפעול וטכנולוגיות מתקדמות".

הטכנולוגיות החדשות שיותקנו במוקד

בקרת רמזורים/תנועה בשילוב מצלמות צמתים אכיפה: לרשות מפעיל בקרת הרמזורים יועמד קיר וידאו שיציג את כל המצלמות בצמתים ובנתיבי העדפה (הגל הירוק) בצורה מתחלפת. ניתן יהיה להתמקד באירוע בודד על גבי מסך אחד או להשתלט על מספר מסכים בכדי לקבל תמונה מיטבית. 

המטרה העיקרית לאפשר ניהול שוטף של התנועה בעיר גילוי עומסים ונפחי תנועה / רכבים מפריעים בנתיבי העדפה.

מצלמות בתחנות חכמות:
לרשות מוקד רואה יועמד קיר וידאו שיציג את כל התחנות שנמצאות בתוואי העדפה. המערכת בנויה על ניהול אירועים באמצעות התראות והתמקדות ייעודית באמצעות וידאו אנליטיקה מערכת שקיימת במערך הטמ"ס. המטרה העיקרית לאפשר ניטור ומניעת וונדליזם
בתחנות החכמות באמצעות הכלים שתוארו לעיל. 

מערכת ניהול ובקרת צי הרכב (מפעיל התח"צ):
במרכז הבקרה יותקנו עמדות המחוברות למערכת ניהול הצי של מפעיל התח"צ בעיריית אשדוד. המערכת תאפשר קבלת אינפורמציה על מצב רכבי התחבורה הציבורית ועמידה בזמנים של הרכבים. המערכת מתבססת על המערכת הקיימת כיום אצל המפעילים.


במרכז הבקרה יהיו עמדות מרוחקות של המערכת וכן ממשק עדכון אל מול מערכת בקרת הרמזורים אשר תאפשר שליטה ברכיבי העדפה לתחבורה ציבורית. בקר הרמזורים יוודא את זמני ההגעה האמורים של האוטובוס הספציפי ויחליט על מתן עדיפות בהתאם לזמני האוטובוס. במידה והאוטובוס מקדים את זמן הגעה לתחנה תבוטל העדפה לאוטובוס הספציפי.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]