צילום: פבל טולצ'ינסקי

שר החינוך הגיאורגי מיכאל צ'חאלי המבקר בישראל בראש משלחת רשמית, התארח אתמול באשדוד והיה לאורחו של ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי והקהילה הגיאורגית בראשותו של חבר מועצת העיר מר משה בוטראשווילי.

הקהילה הגיאורגית בישראל נחשבת לקהילה הגיאורגית הגדולה בעולם מחוץ למדינת גיאורגיה. נתון זה הביא לכך שבין הקהילה לבין מדינת גיאורגיה מתקיימים קשרים חמים, שהלכו והתהדקו עם התפרקות ברית המועצות וכינונה של גיאורגיה כמדינה עצמאית. 

ביקור השר היה כאמור לחלק מביקורו הממלכתי בישראל. השר עמד בראש פמליה שכללה את גב' קטי ציחלשוילי - שרה בכירה בממשלת גאורגיה, מר שוטה שללשוילי - ח"כ גאורגי, מר פאאטה קלאנדזה - שגריר גיאורגיה, מר גאמלט חוחשוילי - שדרן של הרדיו הגאורגית, גב' אווה חוחשוילי - עוסקת בתחום מעמד האישה בגאורגיה והרב יעקב גגולשולי - הרב הראשי של יהדות גאורגיה. את פני המשלחת קיבלו ראש העיר, ד"ר יחיאל לסרי, המשנה לראש העיר מר משה בוטראשוילי, הממונה על החינוך מר יהודה פרנקל ומנהל אגף חינוך מר דני קליין.

צילום: פבל טולצ'ינסקי

ראש העיר נתן סקירה על אשדוד ועל השינויים הנעשים בה תוך שימת דגש על חזון החינוך ומערכת החינוך העירונית. הוא הדגיש את רעיון המצוינות וההצטיינות, את הטיפול הרגשי בפרט, טיפוח חדשנות ויזמות בעולם התקשוב, פיתוח מנהלים וליווי פדגוגי למורים, רעיון הרצף החינוכי מהגן ועד האוניברסיטה ושימת דגש על אקדמיה לצעירים. מר פרנקל הוסיף ועמד על הנעשה בתחום ההישגים, ההשקעות בתלמיד ותגבור במקצועות האנגלית, המתמטיקה והמדעים והציג את נתוני הבגרות במוסדות הממלכתיים מול נתוני נשירה נמוכים.

שר החינוך הגיאורגי הביע התפעלותו מהנעשה באשדוד בתחום החינוך וגילה כי בחר לשלב את אשדוד בתכנית הביקור, לאור העובדה שיש כאן קהילה גיאורגית גדולה וחמה ובמידה רבה הוא יכול להרגיש בבית. לאחר הביקור הוא המשיך את הביקור בעיר ובקהילה בליווי של משה בוטראשווילי.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]