נמל אשדוד

בזמן שאנשי ועדי הנמלים, ההנהלות, משרדי האוצר והתחבורה יושבים בכפר המכביה במרתון שיחות בנושא תנאי תוכנית ההתייעלות הנדרשת מן העובדים, שיסתיים ב-10 ביוני - מודיעה ההסתדרות על שביתה צפויה בנמל אשדוד

יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות אבי אדרי הודיע על הכרזת הסכסוך, צעד שמשמעותו כי החל מה-12 ליוני יוכלו עובדי הנמל לנקוט בצעדים ארגוניים עד השבתה מלאה של העבודה בנמל. 

העילה הרשמית להכרזת הסכסוך היא החלטה על הקמת שכונת מגורים בקרבת הנמל, החלטה אשר לטענת ההסתדרות יש לה "השלכות הרסניות על נתח משמעותי מפעילות הנמל השוטפת ומכאן שהיא תביא לפגיעה בתנאי העבודה, בזכויות העובדים ובבטחונם התעסוקתי וכי משמעות ההכרזה היא צעד ראשון בדרך לסגירת הנמל.

במסגרת השיחות דנו המשתתפים בהתנגדות הוועדים בנמל אשדוד להקמתה של שכונה חדשה בסמוך לנמל, שכבר אושרה. בשכונה, הנקראת פרק לכיש, מתוכננות להיבנות 3,000 דירות ואיצטדיון עירוני. העובדים חוששים כי הקמת רובע מגורים כה גדול בסמוך לנמל תוביל למאבקים נגד פעילותו, בשל הדאגה מפגעי רעש וזיהום אוויר. במקביל, היא עלולה לבלום את פוטנציאל הצמיחה של הנמל והתרחבותו לשטחים נוספים בעתיד. העובדים דורשים כי התוכנית להקמת השכונה תיגנז.

מחברת נמל אשדוד נמסר: "החברה תומכת בהמשך פיתוחה ושגשוגה של העיר אשדוד לטובת כלל תושביה. יחד עם זאת החברה הגישה התנגדותה לתכנית ותמ"ל בהליכים הקבועים לכך בדין בשים לב למאפייני השכונה ואופי העבודה התפעולית של הנמל .
מכל מקום אין בהחלטת הממשלה ובתכנית לבנית יחידות דיור בסמיכות לנמל כדי להוות עילה לסכסוך עבודה".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]