גלבר הציגה את עצמה כלוחמת בשחיתותמהקלטות סתר שנאספו בשנה האחרונה ונחשפו ע"י "ידיעות אחרונות", עולה שהלן גלבר, שניסתה למתג את עצמה כלוחמת בשחיתות ועל התיקט הזה להיבחר לראשות העיר, מציעה לקבלן שישקיע בה, שיהמר עליה - כי גם אם היא לא תבחר לראשות העיר, היא תהיה ממלא מקום ראש העיר, היא מעלה רעיונות כיצד לעקוף את חוק מימון הבחירות ומציעה הצעות שנשמעות כמושחתות. 

בהקלטות נשמעת גלבר שהיא תעצור ותעכב פרויקטים לבנייה באשדוד עד לאחר הבחירות, כך שהיא תקדם אותם בעצמה אחרי שתבחר. 

גלבר ידועה כמי שפעם אחרי פעם מעכבת פרויקטים גדולים כקטנים בעיר למשך חודשים ואף שנים, באמצעות התנגדויות, בתי משפט, יציאה לתקשורת והפחדות... היא אף נתפסה כמנגדת סידרתית לבנייה בעיר. לאחר שמיעת הקלטות נראים עתה אותם התנגדויות באופן אחר...

רק השבוע בית המשפט לעניינים מנהליים בבאר שבע הורה למחוק עתירה חדשה שהגישו הלן גלבר ואלון חסן כנגד אישורו של פרויקט סגול לבניית 650 יחידות דיור קטנות. בית המשפט מצא את העתירה כמיותרת והטיל על גלבר וחסן תשלום הוצאות בגובה 11 אלף שקל. 

מאוד מדאיג להקשיב להקלטות של הלן גלבר, שהיא גם חברת הוועדה לתכנון ובנייה בעיר ואמורה להישמר ממצבים של ניגוד עניינים. הכיצד היא נפגשה עם איש עסקים בשם ולדימיר, מבקשת ממנו לסייע לה במימון קמפיין הבחירות שלה, פורסת בפניו פוטנציאל כלכלי של עסקאות בעיר, מציעה לו סיוע בפרויקטים לאחר בחירתה שואלת כמה כסף הוא יכול לתת לה מתוך ה3 מיליון שהיא צריכה ומספרת על קבלן אחר שאמור להתחלק איתו במימון.

ההצעה המושחתת לולדימיר:

כך למשל, נשמעת גלבר בהקלטה מציעה לוולדימיר להעביר אליו תוכניות שיכולות לעניין אותו, וממליצה לו להמתין עד שתיכנס לכס ראש העירייה.

ולדימיר: "אני אשמח... השאלה אם זה תהליך מסודר או שאני צריך את הקשרים הנכונים פה בזה".

גלבר: "היום אתה צריך את הקשרים, אבל לא יהיו לך את הקשרים כי הם סגורים מאוד. אבל כן, תדע, שאם יש משהו שמעניין אותך, אני במילא עושה את כל הפעולות כדי לעצור את זה לפחות עוד שנה וחצי, עד שאני אוכל לשנות את זה".

לא זאת בלבד שהיא מציעה שתקדם עבור פרויקטים שתבחר, היא גם מבקשת ממנו סיוע כספי משמעותי..

גלבר - "תעשה לי טובה תסייע לי אני  מעדיפה אנשים מבחוץ"

בהקלטה נשמעת גלבר מציגה לולדמיר את הצורך שלה בסיוע כלכלי בקמפיין, זאת כשהיא כבר בניגוד עיניינים חמור מולו ואף בניגוד לחוק מימון בחירות (מציעה כיצד אפשר לרמות את החוק).
היא מבקשת ממנו שישקיע בה, שיהמר עליה - כי גם אם היא לא תבחר לראשות העיר, היא תהיה ממלא מקום ראש העיר. 

היא אומרת ליזם שמבקש להשקיע באשדוד שהבחירות  יעלו לה כשלושה מיליון שקלים ושואלת כמה הוא יכול לתת מתוכם.

גלבר: "תעשה לי טובה, תסייע לי, כי אני באמת מעדיפה אנשים מבחוץ ולא מבפנים. גם יהיה קל יותר בתור ראש עיר".

ולדימיר: "ברור, ברור".

גלבר: "אם לא ראש עיר, אתה יודע, קח את הסיכון, לא ראש עיר, זה ממלא מקום... היום אנחנו במצב, אני חזקה... זה לא בעיה".

בהמשך אומרת גלבר: "אני בן אדם סרגל. בכמה מבחינתך אתה יכול ככה לסייע?... מין השקעה כזאת, כמו שאומרים".

כשהם יורדים לפרטים לגבי העברת התמיכה הכספית, גלבר גם מציעה לכאורה לוולדימיר דרכים יצירתיות לעקוף לכאורה את חוק מימון הבחירות.

חלק מהמידע הועבר כבר לאנשי המודיעין ביחידת להב 433 של המשטרה שהחלו לבדוק את הנושא.

תגובת המטה של גלבר:
"הלן אשה שומרת חוק. יש לציין כי אסור למועמדים גם אם יכלו, לממן את הבחירות מכיסם. כטבען של שיחות מסוג זה הן גולשות לעיתים למקומות צבעוניים ועל כך אנו מצרים. יחד עם זאת, הלן לא ביקשה תרומה לא חוקית או ביקשה לעבור על החוק". 

הדברים נחשפו לראשונה היום על ידי כתב ידיעות אחרונות ואתר ויינט - אלי סניור.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]