צילום: שי מכלוף

פרסום ראשון היום (שלישי) ב"כאן חדשות" מגלה שסניגוריו של חסן טוענים כי התובעים בתיקו, לא הורו למחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) לחקור מעשה פלילי של חקירת סרק, שעליה הורה בזמנו רפ"ק ערן מלכה. עוד נכתב כי הפרקליטים "הכניסו במזיד לכתב האישום טענות חסרות כל בסיס ראייתי, ונתנו גיבוי לשקרים של עדים במהלך המשפט". באי כוחו של חסן ציינו בפנייה ליועץ המשפטי כי בשל חומרת הטענות, יש לבדוק את התלונה באופן מיידי.

לפני כחודשיים זיכה בית המשפט המחוזי בבאר שבע את חסן, לשעבר יו"ר ועד העובדים בנמל אשדוד, במשפט השוחד נגדו. חסן, יחד עם מנכ"ל הנמל לשעבר שוקי סגיס, ובן דודו דוד חסן, הואשמו שניהלו מערכת של סחיטה באיומים, וניצלו לשם כך את הנמל. כך, על פי האישומים, גרפו השניים עשרות מיליוני שקלים בתוך שלוש שנים בלבד.  

לפני כשבוע וחצי הפרקליטות הגישה לבית המשפט העליון ערעור נגד זיכויו של חסן.

עיקר הערעור בטענה שלפיה המעשים שבית המשפט המחוזי קבע כי בוצעו על ידי חסן ובן דודו, דוד חסן, מהווים עבירות של מרמה והפרת אמונים של עובד ציבור וכן מרמה והפרת אמונים בתאגיד.

בריאיון שהעניק חסן לתוכנית קלמן-ליברמן בכאן רשת ב', הוא תקף בחריפות את הפרקליטות: "יש פה רדיפה אישית נגדי. מהיום הראשון. אין בולט מזה. השופט אמר שהפרקליטות תפרה לי תיק. האמנתי שהם ילמדו את הלקח ויסיקו את המסקנות שלהם. הם מנצלים את הכוח שלהם לרעה".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]